Skip to main content

Pytacie nas coraz cześciej o to jak posuwa się akcja Jaskółki dla Ukrainy, jak możecie pomóc i co jest potrzebne. Postanowiliśmy stworzyć kalendarium naszej akcji, w którym będziemy na bieżąco aktualizować informacje.


Dzień 1 – piątek 04.03.2022 – Telefon z Urzędu Miasta

4 marca Dyrektor naszej szkoły Pan Tomasz Matyjewicz otrzymał telefon z Urzędu Miasta z zapytaniem czy w internacie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego będziemy w stanie przyjąć grupę 30 dzieciaków wraz z opiekunami, którzy zostali ewakuowani z bombardowanego Kijowa.

Dyrektor robi rekonesans. Niestety nieużytkowane piętro internatu, które mogłoby zostać przeznaczone na ten cel nie nadaje się jeszcze do użytku. Podczas zeszłorocznego remontu odcięto bowiem wszelkie media rozpoczęto również demontaż sanitariatów. Konieczne jest także odświeżenie pomieszczeń, gdyż ostatni remont w tym segmencie wykonywany był jeszcze w zeszłym wieku.

 

Dzień 2 – sobota 05.03.2022  – Fachowcy

Dyrektor spotyka się z właścicielem firmy budowlanej Panem Robertem Siemaszko. Oszacowany zostaje przybliżony minimalny koszt wykonania instalacji, zakupu sanitariatów i odświeżenia pomieszczeń. Kwota jest dość poważna, a Szkoła niestety nie ma wolnych środków, aby wykonać wszystkie potrzebne prace.

 

Dzień 3 – niedziela 06.03.2022  – Burza mózgów

Spotkanie szefowej „Czarownic” Beaty Janowskiej z Dyrektorem Tomaszem Matyjewiczem oraz innych wolontariuszy skupionych przy projekcie.  Efektem burzy mózgów jest start akcji #Jaskółki dla Ukrainy, której celem jest zdobycie środków na przygotowanie miejsc dla dzieciaków. Powstaje plan w którym pierwszym publicznym efektem jest zbiórka za pośrednictwem portalu zrzutka.pl

W pierwszym dniu trwania zbiórki udaje się zebrać kilka tysięcy złotych https://zrzutka.pl/6ydz28

Dzień 4 – poniedziałek 07.03.2022  – Telefony, telefony

Od samego rana telefony do szkoły oraz czarownic się urywają. Nowe pomysły możliwości, wszystko jest zapisywane i określona zostaje ścieżka priorytetów.

Dzień 5 – wtorek 08.03.2022 – Spotkanie Rady Rodziców – Burza mózgów 2.0

Podczas spotkania Rady Rodziców pada mnóstwo pomysłów w zakresie możliwości zebrania środków. Jednym z nich jest zorganizowanie Kiermaszu Słodkości w budynku szkoły z którego dochód zostanie przekazany na akcje. Do pomocy włącza się jednak Gemini Park Tarnów i Galeria Tarnovia i to na terenie tych galerii handlowych kiermasz zostanie przeprowadzony. Zapada decyzja o organizacji turnieju charytatywnego oraz organizacji akcji „Weź wałek i wpadnij na bursę”

 

Dzień 6 – środa 09.03.2022 – Koncert Bel Canto

Niezawodna Pani Anna Zalewska-Partyka organizuje w Brzesku fantastyczny koncert „Bel Canto” z udziałem światowych gwiazd sceny. Zespół Szkół obejmuje patronat honorowy nad wydarzeniem i podczas koncertu będziemy pomagać przy zbieraniu środków. Przygotujemy również niespodziankę podczas przerwy w koncercie.

 

Dzień 7 – czwartek 10.03.2022 – Umowa z Zakładem Karnym w Tarnowie

Jeden z najważniejszych dni w całej akcji. Dzięki wielkiemu sercu Pana Dyrektora Macieja Możdżenia zostaje podpisana umowa z Zakładem Karnym w Tarnowie, dzięki której osadzeni będą wykonywać prace remontowe na terenie internatu. W tym dniu, dzięki Panu Maciejowi cała akcja stała się realna do realizacji jak nigdy wcześniej.

 

Dzień 8 – piątek 11.03.2022 – Startujemy

Piątek jest pierwszym dniem gdy ekipa z Zakładu Karnego dociera na obiekt. Firma Remondis podstawia pierwsze kontenery i ruszamy z frontem prac. Zaangażowanie osób osadzonych jest ogromne.

 

Dzień 11 – poniedziałek 14.03.2022 – Rada Osiedla Mościce wspiera turniej Gramy!Pomagamy!

Rada Osiedla Mościce włącza się w akcje. Wsparcie organizacji turnieju Gramy!Pomagamy! jest miodem wlanym w serca ludzi pracujących przy akcji Jaskółki dla Ukrainy. Dzięki temu wsparciu turniej może zostać zorganizowany bardzo profesjonalnie. Podczas turnieju będzie trwała zbiórka zarejestrowana w MSWiA pod numerem 2022/1448/OR

 

Dzień 12 do dzień 15  – od 15 do 18.03.2022 – Praca wre. Pierwsze trudności.

Wszyscy zajmują się przygotowaniami do wydarzeń jakie czekają na nas w najbliższych dniach. Turniej „GramyPomagamy!”, koncert Bel Canto” , Kiermasz Słodkości zajmują naszym wolontariuszom cały wolny czas. Wszyscy wierzymy, że cel jest w zasięgu, dlatego każdy pracuje nie zwracając uwagi na zegarek czy porę dnia.

W tym samym czasie trwają prace budowlane na internacie. Niestety okazuje się ze ściany łazienek są w fatalnym stanie. Wilgoć i lata braku remontu zrobiły swoje. Pierwotne wyliczenia i harmonogram prac musi zostać delikatnie zmodyfikowany. Firma Remondis wywozi kontener za kontenerem. Bezpłatne wsparcie naszego partnera jest liczone w tysiącach złotych!

 

Dzień 17 – niedziela 20.03.2022 – Wielki dzień. Mamy dwa duże wydarzenia. Turniej piłkarski Gramy!Pomagamy!  oraz  Koncert „Bel Canto”

GRAMY! POMAGAMY!

 

KONCERT CHARYTATYWNY „BEL CANTO”

Jeszcze raz wielkie podziękowania w kierunku Rada Osiedla Mościce oraz Pani Anny Zalewskiej-Partyka

 

Dzień 19 – wtorek 22.03.2022 – Dwie jaskółki, jeden bilet, jeden cel.

Do akcji dołączają piłkarze ręczni z Grupa Azoty Unia Tarnów. Powstaje wspólny bilet okolicznościowy dzięki któremu można będzie obejrzeć dwie imprezy sportowe:

14:00 3 Liga Polska: ZKS Unia Tarnów – ŁKS Łagów

16:15 PGNiG Superliga: Grupa Azoty Unia Tarnów – Górnik Zabrze

Bilety będą dostępne w kasie Stadionu Miejskiego w Tarnowie w dniu meczu od godziny 13:00. Dochód ze sprzedaży biletów okolicznościowych w całości zasili cel #JaskółkiDlaUkrainy

 

Dzień 21– czwartek 24.03.2022 – Castorama Polska

Sklep podarował paletę materiałów budowlanych, a na całą listę kolejnych koniecznych zakupów zrezygnował z jakiejkolwiek marży. Dzięki temu udało się oszczędzić kilka tysięcy złotych. Dostawa materiałów budowlanych planowana jest na piątek. Dodatkowo sklep odroczył nam termin płatności na 30 kwietnia, dlatego mamy czas na realizację zadania i zgromadzenie środków.

 

Dzień 22 – piątek 25.03.2022- Klub Tarnowski

Podpisany zostaje list intencyjny na mocy którego stowarzyszenie „Klub Tarnowski” zobowiązał do wyposażenia wyremontowanych pomieszczeń w niezbędne łóżka i materace.  Podpisanie listu miało miejsce w budynku naszej szkoły, a uczestniczyli w nim Panowie Marek Szczutowski oraz Sławomir Skowron jako reprezentanci naszego nowego partnera, a także Beata Janowska Ptasznik i Tomasz Matyjewicz z ramienia naszej szkoły.

 

Dzień 23 i 24 – sobota i niedziela 26,27.03.2022- Kiermasz Słodkości

Wielki Sukces. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż podczas Kiermaszu Słodkości jaki nasza szkoła wraz z Czarownicami zorganizowały w Gemini Park Tarnów i Galeria Tarnovia zebraliśmy 6818 złotych.  Jesteśmy coraz bliżej celu, wielkie brawa dla całego Tarnowa
Tak wielki organizacyjny sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania wielkiej grupy wolontariuszy o ogromnym biało-niebiskim SERDUCHU. To rodzice naszej szkoły wraz z Czarownicami zorganizowali ten kiermasz. Pieczenie ciast, krojenie, dowożenie, pakowanie, naklejanie, przygotowanie i obsługa stoisk w Galeriach. To nie zrobiło się samo, to wszystko bezinteresownie zrobili fantastyczni rodzice uczniów Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów. Dziękujemy za Waszą pomoc, za Wasz czas i za Wasze chęci. Jesteście Niesamowici, pozwólcie więc, że wymienimy Was z imienia i nazwiska:
Justyna Tylko, Dorota Owsianko, Dawid Gala, Agnieszka Markowicz, Tomasz Kozioł, Piotr Wójcik, Iwona Pazgan, Anna Kajmowicz, Joanna Krużel, Nina Łabno, Aneta Ligęska, Tomasz Ligęski, Beata Janowska – Ptasznik, Katarzyna Hals-Chalcarz, Jolanta Woloszczuk, Katarzyna Banek, Gabriela Zbierzkowska, Monika Gajczewska, Małgorzata Wójcik, Beata Mida, Joanna Zagórska, Andżelika Gala, Aleksandra Grzywa, Maja Bryl, Dorota Adamus-Kubis, oraz wszyscy rodzice którzy anonimowo wsparli nasz pysznym ciastem.

Wielkie podziękowania również w kierunku Gemini Park Tarnów oraz Galeria Tarnovia.

 

Dzień 26 – wtorek 29.03,2022 Komisyjne otwarcie puszki GRAMY!POMAGAMY!

Kolejny Sukces. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż podczas turnieju Gramy!Pomagamy! zebraliśmy 2059,70 PLN oraz 5 Euro!

Jeszcze raz Wielkie podziękowania w kierunku rodziców, zawodników oraz Rada Osiedla Mościce!

 

Dzień od 25 do dzień 29  – od 28.03 do 01.04.2022 – Praca wre. Widać pierwsze efekty.

Trwają zaawansowane prace budowlane na internacie. Po tym jak okazało się w ubiegłym tygodniu, że ściany zjadła nam pleśń i grzyby, rozbiórki poszły pełną parą i stoją już nowe konstrukcje. Hydraulika już prawie gotowa, przewody elektryczne też na miejscu. W przyszłym tygodniu płytujemy i szpachlujemy

 

Dzień 29 – piątek 01.04.2022 Wyprawka dla dzieciaków od Klubu Tarnowskiego!

Klub Tarnowski ponownie pomaga. 30 plecaków wypełnionych przyborami, książkami i słodyczami odebrali uczniowie naszej szkoły w imieniu dzieciaków z Ukrainy. Plecaki już czekają w internacie.

 

Dzień 33 – poniedziałek 04.04.2022 Spodziewany, niespodziewany gość.

Remont wprawdzie trwa, ale pojawił się chłopiec, który potrzebował pomocy już teraz., więc natychmiast przygotowaliśmy mu miejsce w już działającej części internatu. Nikita przyjechał z Kijowa i jest pierwszym dzieckiem, które trafiło do nas bez rodziców i zamieszkało w Polsce pod naszą pełną opieką. Pierwsze o co zapytał to  „Де я можу знайти м’яч і поле?”  Wierzymy, że znajdzie u nas choć namiastkę normalności

 

Dzień 36 – czwartek 07.04.2022 Koszulka reprezentacji Polski rugby. 

Radny osiedle Jasna Pan Michał Ligęski zorganizował licytację oryginalnej koszulki meczowej kapitana reprezentacji Polski Piotra Zeszutka wraz z autografami z towarzyskiego meczu Polska🇵🇱 – Węgry🇭🇺 , który odbył się w Krakowie w dniu 11.09.2021 r. na stadionie Juvenia Kraków, w ramach obchodów 115-lecia Klubu . Całkowita kwota 510 złotych uzyskana z licytacji zasiliła naszą zrzutkę : https://zrzutka.pl/6ydz28 🇵🇱🤝🇺🇦

 

Dzień 37 – piątek 08.04.2022 Przelew z koncertu Bel Canto, 

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy przelew na kwotę 5809,92 z Fundacji  COLLEGIUM NOBILIUM NOVUM z Kościana, która była odpowiedzialna za rozliczenie finansowe zbiórki realizowanej podczas koncertu Bel Canto w Brzesku.

Na dzień dzisiejszy zebrano więc :

Zbiórka na https://zrzutka.pl/6ydz28  – 10161 PLN

Turniej Gramy!Pomagamy! – 2059,70 PLN oraz 5 Euro!

Kiermasz Słodkości – 6818,18 PLN

Koncert Bel Canto – 5809,92 PLN

Razem mamy już 24 848,8 PLN i 5 Euro. Do celu wprawdzie jeszcze daleko, ale cały czas działamy 🙂

 

Dzień 41 – wtorek 12.04.2022  Raport z internatu

Jeżeli chodzi o zbiórkę powolutku przesuwamy się w stronę celu, ale na internacie prace posuwają się mocno do przodu. Łazienki w pokojach mają już zamknięte prace hydrauliczne i wkroczyły w etap przygotowania ścian pod malowanie. Najswiezsze zdjęcia z postępu prac znajdziecie poniżej.

 

Dzień 43 – czwartek 14.04.2022  „Czarownice” licytują.

https://www.facebook.com/beata.janowska.7739/posts/2769996486639457

 

Dzień 50 – czwartek 21.04.2022  Raport z internatu – jesteśmy blisko.

 

Dzień 58 – piątek 29.04.2022  Pierwszy pokój prawie gotowy. 

Pierwszy pokój jest już prawie skończony. Brakuje tylko gniazdek, klamek i listew przypodłogowych, które będą montowane po majówce.

W pozostałych pokojach prace ciągle trwają i nadal potrzebne jest Wasze wsparcie aby doprowadzić je do takiego stanu jak na załączonych zdjęciach. Dla porównania przypomnijcie sobie zdjęcia z pierwszego dnia akcji 🙂

Zachęcamy do wpłat https://zrzutka.pl/6ydz28 🇵🇱🤝🇺🇦

 

Dzień 59 – 75  Remont wyprzedził zbiórkę 

Kontynuujemy  remont, ale borykamy się z problem tego że zbiórka  została w tyle za postępem prac.  5 pokoi jest praktycznie ukończonych, czekamy na skompletowanie drzwi łazienkowych i czynimy starania o pozyskanie dodatkowych środków na remont. Niestety rozstrzygnięcia konkursów grantowych, gdzie liczymy na pozyskanie funduszy również się przesuwają.

 

Dzień 76 – poniedziałek 16.05.20022  Sportowy Dzień Dziecka. 

Wielka impreza przed nami, podczas której planujemy zebranie środków na dokończenie prac. Więcej informacji na stronie wydarzenia https://fb.me/e/3iM6aVOK9

 

ciąg dalszy nastąpi…