Klasyfikacja średnioroczna

146
views

Dziś dobiega końca pierwszy, historyczny semestr w tarnowskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego. Za nami klasyfikacja średnioroczna i z duma dzielimy się z Wami fantastycznymi wynikami nauczania jakie w tym okresie osiągnęli nasi podopieczni.

– średnia klasy VI: 4,59
– średnia klasy V: 4,69
– średnia klasy IV: 4,69

Najwyższą średnią w szkole na poziomie 5,50 uzyskał Filip Markowicz, uczeń klasy V.

Fundamentem naszego sukcesu są oczywiście doświadczeni, bardzo wymagający nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. Warto zaznaczyć, iż 91% pracowników Szkoły Mistrzostwa Sportowego to nauczyciele dyplomowani z wieloletnim stażem pracy w jednej z najlepszych szkół podstawowych w naszym mieście. Gwarantuje to wysoką jakość edukacji, ale oczywiście to nie wszystko. Musimy pamiętać, że sam, nawet najlepszy nauczyciel, niewiele wskóra jeżeli nie spotka chętnych do nauki uczniów. Dlatego Szkoła Mistrzostwa Sportowego w niespotykany dotąd sposób mobilizuje swoich podopiecznych do ciężkiej pracy nie tylko na treningach, ale przede wszystkim w szkolnej ławie. System klubowych nagród i kar pozwala we właściwy sposób motywować młodych zawodników, którzy wiedzą, że słaba ocena wyklucza ich z rozgrywek ligowych do momentu jej poprawy. Wiedzą również, że za właściwą postawę czeka ich zasłużona nagroda. Dopingujemy ich konkursem „Doceniamy Prymusa” który bierze pod uwagę wyniki nauki, ocenę z zachowania, oraz ilość występów w pierwszym składzie meczu ligowego. Pierwszymi laureatami konkursu zostali Kamil Bąk, Przemysław Dzióbak oraz Filip Markowicz, których docenimy bezpłatnym obozem piłkarskim. Główna nagroda w postaci roweru, telefonu i laptopa nadal czeka i dopinguje do równie ciężkiej pracy w kolejnym semestrze. 
To jednak nie wszystko. Niezwykle istotnym faktem, pozwalającym na osiąganie takich wyników jest prestiżowa specyfika naszej szkoły. Mało liczne klasy pozwalające na indywidualizacje zajęć, sale na stałe przypisane do uczniów, nauczanie w systemie jednozmianowym, budynek szkoły położony w ustronnym miejscu, to wszystko tworzy komfortowe warunki pracy. Efekty przyszły same. 
Wyniki osiągane przez naszych uczniów, oraz notowany przez nich progres sportowy pokazują jednoznacznie, że połączenie wysokiej jakości nauczania z profesjonalnym szkoleniem sportowym jest możliwe tylko i wyłącznie w szkołach o statusie Mistrzostwa Sportowego.

Gratulując naszym uczniom, dziękując gronu pedagogicznemu i kadrze szkoleniowej za dotychczas wykonaną prace, życzymy udanych ferii. Wracajcie wypoczęci i gotowi na kolejne wyzwania.