Skip to main content

Zwycięskie sparingi młodych Jaskółek we Włoszech.

W drugim dniu obozu poza zwiedzaniem niezwykle malowniczego, starego miasta Republiki San Marino, zawodnicy mieli możliwość sprawdzenia się sportowo podczas sparingów z zawodnikami z zagranicy. Z pewnością to doświadczenie bardzo wzbogaciło chłopców. Mecze odbyły się w tym samym czasie w 3 grupach wiekowych na terytorium San Marino i Włoch. Wszystkie mecze zostały zagrane w pięknym stylu i z dużą kulturą.

Najmłodsi zawodnicy rozegrali trójmecz z reprezentacją San Marino 2013 oraz lokalną szkółką piłkarską. Każdy z meczów trwał 40 minut. Był to bardzo wartościowy sparing z rówieśnikami z San Marino, gdzie widać było, że w tym malutkim kraju niezwykle poważnie traktuje się szkolenie młodzieży.

Pierwsza połowa meczu była bardzo przeciętna w naszym wykonaniu, sporo nerwowości i niedokładności w grze, przełożyło się na wynik 1:0 dla przeciwników. W drugiej połowie już zaadaptowaliśmy się do warunków i po bardzo dobrej grze i wielu składnych akcjach, ostatecznie zwyciężyliśmy 3:1.

W drugim meczu z lokalną szkółką piłkarską pewnie wygraliśmy 8:0. Każdy z zawodników zdobył cenne doświadczenie, mogąc sprawdzić się z przeciwnikami z innego kraju. Piękna sceneria i bardzo dobre warunki do gry. Czego chcieć więcej.

Zawodnicy z roczników 2011-2012 podczas całodniowej wycieczki do San Marino, rozegrali w formie treningu grę kontrolną ze szkółką z tego kraju. Był to jeden z trzech meczów, które mamy tutaj zaplanowane. Mecze z drużynami z innego kraju to zawsze nowe doświadczenie dla chłopców. W samym meczu zdobyliśmy dużą liczbę bramek, niektóre wyjątkowej urody, a sam wynik w tym spotkaniu jest sprawą drugorzędną. Poznajemy dopiero poziom zespołów, by móc dostosować rywali do przyszłych wyjazdów.

Najstarsi zawodnicy zmierzyli się natomiast z drużyną z włoskiego miasta Rimini – Coriano Rimini. Mecz naszych zawodników 2008/09 możemy zaliczyć do bardzo fajnych i udanych sprawdzianów ich umiejętności. Nie codziennie i nie każdy ma szansę zagrać z zawodnikami z zagranicy, a w szczególności z Italii, gdzie piłkę nożną traktuje się bardzo poważnie na każdym poziomie. Mimo, że wynik w takich meczach nie jest najważniejszy to jednak warto się pochwalić zwycięstwem 2:1 po dobrej grze naszych zawodników nad wymagającym przeciwnikiem. Brawo!