Skip to main content

Uczniowie klas 4, 5, 6a i 6b przebywali cały zeszły tydzień na zgrupowaniu sportowym w Centrum Arena Sport w Szalowej. Podczas wyjazdu poza sporą dawką treningów drużynowych i indywidualnych, chłopcy uczestniczyli w lekcjach zdalnych wg zaplanowanego podziału godzin.

 

– Było super. Wstawaliśmy już o 7 rano…no to akurat nie było super (śmiech).. i szliśmy na śniadanie, następnie lekcje na laptopie po których jedliśmy 2 śniadanie i biegliśmy na trening. Po treningu jedliśmy obiad a po nim trenerzy pilnowali abyśmy odrobili zadania. Potem kolejny trening, po którym był podwieczorek. Po podwieczorku chwila odpoczynku, a potem gry i zabawy, oraz treningi indywidualne. Potem kolacja, telefon do rodziców i do łóżek. Chciałbym we ferie też tak pojechać – powiedział po powrocie jeden z uczniów SMS.

Nasi chłopcy zaopatrzeni w sprzęt elektroniczny rozpoczynali lekcję zdalne zgodnie ze standardowym podziałem godzin. Wyposażeni obowiązkowo w książki i zeszyty do j.polskiego, matematyki i j.angielskiego pracowali bez taryfy ulgowej. Z pozostałych przedmiotów nauczyciele tak przygotowali zajęcia, aby jak najbardziej zaktywizować uczniów do samodzielnej, twórczej pracy.

– Cieszymy się, że nasze dzieci w tym trudnym czasie, gdy wszystko stanęło na głowie, mogły spędzić ten tydzień na zgrupowaniu i potrenować trochę więcej bez straty dla lekcji szkolnych. Dużym pozytywnym zaskoczeniem dla nas rodziców było to, że obóz był całkowicie za darmo i nie ponieśliśmy jakichkolwiek kosztów związanych z wyjazdem. We wcześniejszym klubie w którym był mój syn, płaciłem grubo ponad tysiąc złotych za takie obozy – dodał jeden z rodziców.

To pierwszy bezpłatny obóz zorganizowany dla uczniów naszej szkoły. Do tej pory rodzice uczniów pokrywali 50% kosztów organizacji takiego wyjazdu.

– Tak , rzeczywiście ten obóz był bezpłatny. Wcześniej tylko nasi juniorzy jeździli na bezpłatne obozy sportowe, ale w tym roku udało się tak skonstruować budżet, że również kategoria młodzika i orlika mogła wyjechać bez udziału finansowego ze strony rodziców. Nie obiecam na dziś, że taki standard pozostanie na zawsze, ale mogę potwierdzić, iż jeżeli nie wydarzy się nic niespodziewanego w zatwierdzonym właśnie budżecie, to będziemy starali się podobnie podejść do tematu w 2021 roku. Oczywiście nie byłoby to możliwe bez ogromnego wsparcia Grupy Azoty, firmy Sokołów, Urzędu Miasta Tarnowa, Ministerstwa Sportu i PZPN dla naszej akademii.  – powiedział Tomasz Matyjewicz Przewodniczący Rady Klubu ZKS Unia Tarnów

Przed nami ostatnie dni treningów w tym roku. Od 23 grudnia do 10 stycznia cała akademia odpoczywa i ładuje energię do ciężkiej pracy w kolejnym, miejmy nadzieje zdecydowanie lepszym 2021 roku.