Skip to main content

Ostatnie spotkanie rezerw tarnowskiej Unii, podopiecznych programu #GrupaAzotyProJuniorSystem,  zakończyło się nieznaczną porażką. Choć gra Jaskółek wygląda całkiem nieźle, to do tej pory udało się zdobyć tylko jeden punkt. Ten dorobek już jutro Biało-Niebeiscy będą chcieli poprawić w meczu wyjazdowym z drużyną Zalesianka Zalesie.


Zalesianka to obecnie 10. drużyna V Ligi. W sześciu dotychczas rozegranych spotkaniach zdobyli sześć punktów. Zalesie dobrze rozpoczęło sezon od zwycięstwa na własnym terenie z GKS Driwna. Drugie zwycięstwo najbliższy rywal Jaskółek dołożył w trzeciej kolejce, również u siebie wygrywając z Tarnovią. Jednak to tyle jeśli chodzi o spotkania zakończone zdobyczą punktową. Zalesianka prócz dwóch zwycięstw ma na koncie cztery porażki.

Rezerwy Unii Tarnów do tej pory zdobyły zaledwie jeden punkt. Jednak to na pewno nie odzwierciedla stylu i jakości gry Jaskółek. Podopieczni trenera Łukasza Tarkowskiego niejednokrotnie pokazywali, że potrafią i chcą grać w piłkę nożną. Niemniej jednak tej młodej drużynie do tej pory na pewno brakuje skuteczności oraz obycia na tym poziomie rozgrywkowym. Piłkarze z Tarnowa jednak ciężko trenują i na pewno wierzą, że za dobrą grą przyjdą w końcu również punkty do ligowej tabeli.


Na kilka pytań przed meczem odpowiedział trener Łukasz Tarkowski:

Przed wami kolejne spotkanie. Tym razem na wyjeździe zmierzycie się z drużyną Zalesianka Zalesie. Jak nastawienie drużyny przed tym starciem?

Jesteśmy pozytywnie nastawieni. W tej lidze nie mamy nic do stracenia, a każdy mecz to kolejna lekcja. Nie możemy się doczekać więc kolejnego spotkania.

Tym razem rozegracie mecz w innym układzie. W sobotę grają rezerwy a w niedzielę gra pierwsza drużna. Czy będzie to miało przełożenie na dostępność zawodników trenujących na co dzień z pierwszą drużyną?

W takim układzie żaden z zawodników powołanych na mecz niedzielny nie zagra z Zalesianką. W naszym młodym składzie będzie kilku 16-latków, dla których to kolejne doświadczenia na tym poziomie.

Zalesianka obecnie zajmuje 10. miejsce w tabeli gromadząc do tej pory 6 punktów. Czy wierzy trener w to, że z tym rywalem uda się wywalczyć pierwsze ligowe zwycięstwo?

Zawsze wierzymy w zwycięstwo. Poprzednie mecze pokazały, że naprawdę niewiele brakuje, by zacząć lepiej punktować. Stworzymy na pewno kilka dobrych okazji i wierze, że wykorzystamy ich więcej niż przeciwnik.

Gra drużyny Unii Tarnów do tej pory wyglądała nieźle, ale niestety nie przełożyło się to na dorobek punktowy. Czy planuje trener jakieś zmiany taktyczne, która pomogą drużynie zdobyć komplet punktów w najbliższym meczu?

Chcemy jak najlepiej przygotować zawodników do piłki seniorskiej. Nie wyobrażam sobie, żeby nagle zespół rezerw grał na przetrwanie, żeby wyszarpać remis. Oczywiście, że chcemy wygrywać, ale na swoich warunkach.


Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 16:00. Gospodarzem starcia będzie drużyna Zalesianka Zalesie.

🔹🔹🔹🔹🔹
Głównym Partnerem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów jest firma Grupa Azoty. Akademia Unia Tarnów realizuje program wsparcia szkolenia tarnowskich piłkarzy #GrupaAzotyProJuniorSystem