Skip to main content

Jaskółki nie mogą zaliczyć początku sezonu do udanych. Jutro czeka ich kolejne wyzwanie i pojedynek Dawida z Goliatem. Rezerwy tarnowskiej Unii, podopieczni programu #GrupaAzotyProJuniorSystem gościć będą lidera tabeli V ligi drużynę Dunajec Zakliczyn.


Dunajec Zakliczyn to obecnie lider V ligi. Po 7. spotkaniach mają na swoim koncie 19 punktów. Sześć zwycięstw i tylko jeden remis to na pewno imponujący dorobek, jednak Jaskółki na pewno będą chciały popsuć ten bilans. Jedyny mecz w którym drużyna z Zakliczyna straciła punkty, to starcie z Tarnovią Tarnów. Spotkanie w Tarnowie zakończyło się remisem 1 do 1.

Unia Tarnów na pewno inaczej wyobrażała sobie początek debiutanckiego sezonu w V lidze. Realia jednak okazują się na ten moment brutalne. Biało-Niebiescy w sześciu dotychczas rozegranych spotkaniach zdobyły zaledwie punkt. Młode Jaskółki jednak nie załamują głów i w każdym starciu dają z siebie wszystko, aby wywalczyć pierwsze zwycięstwo. Pomimo że jutro mierzyć się będą z liderem nastawienie będzie na pewno takie samo!


Na kilka pytań przed meczem odpowiedział trener Łukasz Tarkowski:

Za wami przegrany mecz z drużyną Zalesianka Zalesie. Jak drużyna reaguje na tak kiepski start rozgrywek w V lidze?

Każdy z nas chce w końcu wygrać. W drużynie jest sportowa złość, ale tez spokój, bo wciąż pracujemy by nasi młodzi zawodnicy stawiali kolejne kroki w swojej przygodzie. Takie rzeczy nie dzieją się z dnia na dzień.

Przed wami spotkanie z liderem rozgrywek. Czy wierzycie w to, że właśnie w takim meczu jesteście w stanie się przełamać?

Piłka nożna jest pełna przykładów, w których drużyna skazywana na porażkę wygrywała z liderem rozgrywek. Liczę, że tym razem też tak będzie, bo choć to brzmi nieco arogancko, to pomimo tego, że jesteśmy zdecydowanie najmłodszym zespołem w tej lidze, to nie odczuwamy strachu przed żadnym rywalem.

Nad czym pracujecie na treningach, aby w końcu wywalczyć upragnione zwycięstwo w V lidze?

Mikrocykl jest zaplanowany ze sporym wyprzedzeniem. Staramy się pracować systematycznie, żeby rozwijać zawodników kompleksowo. Nie przygotujemy się od meczu do meczu, choć oczywiście staramy się wdrażać elementy, które mogą się wydarzyć w meczu ligowym. Nie jest to jednak celem numer jeden dla tej drużyny bo realizując program #GrupaAzotyProJuniorSystem, bardziej skupiamy się na indywidualnym rozwoju zawodników.

Czy do spotkania z liderem przygotowaliście się jakoś specjalnie, aby czymś ich zaskoczyć?

Mamy pewne przemyślenia na temat tego jak gra rywal i postaramy się wykorzystać ich słabe strony. Cały czas jednak staramy się rozwijać elementy, nad którymi pracujemy od dłuższego czasu i mam nadzieję, że pokażemy to w najbliższym spotkaniu.

Co może być kluczem, aby powalczyć o punkty w tym zestawieniu?

Odwaga, bezkompromisowość i radość z gry.


Spotkanie odbędzie się na stadionie TOSiR w Tarnowie. Planowo sędzia rozpocznie zawody o godzinie 11:00.

🔹🔹🔹🔹🔹
Głównym Partnerem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów jest firma Grupa Azoty. Akademia Unia Tarnów realizuje program wsparcia szkolenia tarnowskich piłkarzy #GrupaAzotyProJuniorSystem