Skip to main content

Rezerwy Unii Tarnów, podopieczni programu #GrupaAzotyProJuniorSystem w niedzielę rozegrają drugi mecz w ramach V-ligi. Ich rywalem będzie drużyna KS Biecz. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 14:00 na Stadionie TOSiR w Tarnowie.


Jaskółki zaliczyły falstart i w meczu inauguracyjnym wysoko przegrały na własnym terenie z rezerwami Sandecji Nowy Sącz. Już w niedziele jednak okazja do rehabilitacji. Tym razem na stadionie TOSiR w Tarnowie Biało-Niebiescy powalczą o punkty z drużyną Orzeł Dębno.

Rywal Unii Tarnów rozegrał już dwa spotkania w nowym sezonie V-ligi. W pierwszej kolejce na wyjeździe przegrali z Okocimskim Brzesko. Natomiast w drugiej kolejce również na wyjeździe zremisowali z Kolejarzem Stróże. Do kompletu zatem brakuje im tylko zwycięstwa, którego na pewno młode Jaskółki na pewno nie będą chciały oddać.


Na kilka pytań przed meczem odpowiedział trener Łukasz Tarkowski:

O pierwszym meczu chyba jak najszybciej chcecie zapomnieć. Czy wierzy trener, że w meczu z Orłem Dębno uda się zrehabilitować i wywalczyć pierwsze zwycięstwo?

O pierwszym meczu już zapomnieliśmy. Liczymy na szybką rehabilitację, choć wiemy, że drużyna z Dębna to solidna mieszanka doświadczenia z młodością. To będzie ciekawy mecz.

Jesteście beniaminkiem, a co za tym idzie w tej lidze chyba nie jest tak łatwo zdobyć informacje na temat gry rywala. Czy realizowaliście jakieś specjalne przygotowania pod tego rywala?

5 ligę traktujemy jako poligon doświadczalny dla młodych zawodników, wiec skupiamy się głównie na sobie. Jednak mam świadomość, że znajomość największych mankamentów rywala przybliży nas do zwycięstwa, więc na każdego przeciwnika będziemy mieli coś specjalnego. To tez w jakiś sposób rozwija naszych graczy.

Jak nastawienie drużyny po nieudanej inauguracji?

Szybko zamknęliśmy temat pierwszego meczu, więc na ten moment drużyna jest bardzo pozytywnie nastawiona do kolejnych spotkań.

Orzeł Dębno rozegrał już dwa spotkania i zdobył w nich jeden punkt. Czy w tym starciu interesuje Was tylko zwycięstwo, czy remis również Was zadowoli?

Zdobyli jeden punkt, ale po ciekawych spotkaniach, więc nie sądzę, że możemy lekceważyć drużynę Orła. Jednak jak w każdym meczu, zwłaszcza u siebie – interesuje nas tylko zwycięstwo i kolejne doświadczenie dla naszej drużyny, która jest najmłodsza w lidze.

 

🔹🔹🔹🔹🔹
Głównym Partnerem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów jest firma Grupa Azoty. Akademia Unia Tarnów realizuje program wsparcia szkolenia tarnowskich piłkarzy #GrupaAzotyProJuniorSystem