Skip to main content

W kolejnym meczu rezerwy tarnowskiej Unii zmierzą się u siebie z drużyną GKS Drwina. Początek spotkania w niedzielę o godzinie 11:00 na Stadionie TOSiR w Tarnowie.


GKS Drwina to obecnie 12. drużyna V ligi. Najbliższy rywal Jaskółek ma na swoim koncie 9 punktów. Trzy zwycięstwa i sześć porażek tak prezentuję się ich bilans. Choć bilans i pozycja w tabeli może nie jest imponująca. To jednak imponujące są dwa ostatnie zwycięstwa tej drużyny. Ekipa z Drwiny tydzień temu pokonała wysoko na własnym terenie Kolejarz Stróże. Jednak to 23. września GKS Drwina zszokowała całą V ligę. W meczu wyjazdowym pokonali drużynę Okocimski Brzesko i to aż 7 do 1!

Młode Jaskółki jednak na pewno będą chciały przerwać ich passę zwycięstw. Unia Tarnów również nie przegrała od dwóch spotkań. W miniony weekend podopieczni trenera Łukasza Tarkowskiego zremisowali 2 do 2 w derbach Tarnowa z Metalem. Mimo że w tym starciu biało-niebiescy przegrywali 0:2, to finalnie z dużym niedosytem schodzili z boiska zgarniając jeden punkt. W tej młodej drużynie widać dużą wolę walki i chęć zdobywanie punktów. Starcie z GKS Drwina zatem zapowiada się bardzo emocjonująco i ciężko wskazać jednoznacznego faworyta.


Na kilka pytań przed meczem odpowiedział trener Łukasz Tarkowski:

Za wami mecz derbowy, w którym zremisowaliście z Metalem 2 do 2. Jak nastroje w drużynie po tym spotkaniu?

Nastroje są bardzo dobre. Odrobienie dwubramkowej straty zawsze dobrze wpływa na morale, natomiast to już dawno za nami i patrzymy tylko do przodu.

Po słabszym początku rundy, najpierw wygraliście z ówczesnym liderem, a później zremisowaliście z klasowym rywalem. Czy myśli trener, że drużyna powoli nabiera wiatru w żagle?

Myślę, że tak. Jednak uważam, że mieliśmy też niezłe spotkania, które kończyły się porażkami. Nie możemy patrzeć na to zero-jedynkowo pod kątem osiąganych wyników. Oczywiście kibice mają do tego prawo, ale my musimy patrzeć nieco szerzej.

Waszym kolejnym rywalem będzie drużyna GKS Drwina. Czy wierzy trener, że w tym starciu uda się wywalczyć drugie zwycięstwo w tym sezonie?

Zawsze mamy dużą wiarę w zwycięstwo. Jestem przekonany, że damy z siebie wszystko i mam nadzieję, że przyniesie nam to dobry rezultat.

GKS Drwina to obecnie 12 drużyna V ligi. Czego spodziewa się trener po grze tej ekipy?

Tabela nieco wprowadza nas w błąd, bo Drwinia, to w tym momencie jeden z czołowych zespołów ligi. Ostatnie zwycięstwa w stosunki 7:1 i 6:2 o tym świadczą. Mecz z Kolejarzem widziałem osobiście i drużyna Drwini zrobiła na mnie duże wrażenie. Będzie to ciekawy sprawdzian dla naszych zawodników.

Co może być kluczem do zwycięstwa w tym starciu?

Realizacja modelu gry, dobra indywidualna dyspozycja i pełne zaangażowanie. Liczymy na dobry mecz i mamy nadzieję na kolejne punkty.