Skip to main content

Kolejny mecz przed młodymi rezerwami tarnowskich Jaskółek, podopiecznymi programu #GrupaAzotyProJuniorSystem. Tym razem przy Z3 Biało-Niebiescy podejmować będą drużynę GLKS Gromnik. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 11:00.


Drużyna GLKS Gromnik podobnie jak Jaskółki niemrawo rozpoczęła sezon. W pięciu starciach najbliższy rywal Unii Tarnów zgromadził na swoim konice dwa punkty. Jednak jest to solida ekipa i wydaje się, że to tylko kwestia czasu jak zaczną punktować. Jaskółki mają nadzieję jednak, że nie stanie się to w 6 serii spotkań.

Unia Tarnów do tej pory rozegrała cztery spotkania, w których zdobyła tylko jedno oczko. Ostatnie spotkania jednak stały na dobrym poziomie. Jednak w końcówkach spotkań Biało-Niebiescy potracili swoje szanse na lepszy dorobek punktowy. To zestawienie będzie idealną okazją do tego, aby odnotować pierwsze zwycięstwo w sezonie i rozpocząć marsz w górę tabeli.


Na kilka pytań przed meczem odpowiedział trener Łukasz Tarkowski:

Za wami kiepski start debiutanckiego sezonu w V lidzie. Drużyna w minionym sezonie mogła przyzwyczaić się do wygranych. Jak ekipa sobie radzi z gorszym okresem?

Nie ma żadnych nerwowych ruchów. Po prostu pracujemy dalej nad rozwojem indywidualnym zawodników i przygotowujemy ich do seniorskiej piłki. Każdy ma świadomość, że jest to poziom nieporównywalnie wyższy niż liga okręgowa, jednak mam nadzieje, że szybko przyjdzie pierwsze zwycięstwo.

Przed wami mecz z GLKS Gromnik, drużyną, która również kiepsko rozpoczęła sezon. Czy w tym starciu upatrujecie pierwszego zwycięstwa?

Takie drużyny zawsze są podwójnie zmotywowane, żeby zdobyć pierwsze zwycięstwo. Myślę, że Gromnik jak każda drużyna do tej pory będzie szukać swoich okazji w kontrataku. Będziemy musieli lepiej zabezpieczać ataki niż w poprzednich meczach, a wtedy myślę, że zdobędziemy 3 punkty.

W poprzednich meczach mimo słabego dorobku punktowego, wasza gra wyglądała nieźle. Co musi zadziałać w starciu z Gromnikiem, aby powalczyć o komplet punktów?

W każdym meczu stworzyliśmy co najmniej kilka sytuacji, które powinniśmy zamienić na gole. Musimy być bardziej skuteczni, żeby w końcu wygrać

W poprzednim spotkaniu miał trener do dyspozycji praktycznie tylko zawodników Akademii. Czy w tym spotkaniu też będzie trener bazował na młodych Jaskółkach?

Tak będzie zawsze, że będziemy grać w większości zawodnikami z akademii, bo taki jest przyjęty model tej drużyny. Pamiętajmy, że „seniorzy”, którzy schodzą z pierwszej drużyny to są również młodzi zawodnicy, często uczniowie naszej szkoły. To nie jest tak, że nagle na mecz z Gromnikiem zejdzie Sojda, czy Adamski z pierwszego zespołu.

Czy ma trener ułożony plan na to starcie?

W każdym meczu chcemy dominować i jak najlepiej zrealizować swój model gry, który jest ukierunkowany na rozwój indywidualny zawodników. Mam nadzieje, że nasza najmłodsza drużyna w lidze po raz kolejny utrzyma dobre tempo gry z ostatnich spotkań, a wtedy jestem spokojny o wynik.


Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 11:00 w niedzielę. Starcie odbędzie się na stadionie głównym przy Z3.

🔹🔹🔹🔹🔹
Głównym Partnerem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów jest firma Grupa Azoty. Akademia Unia Tarnów realizuje program wsparcia szkolenia tarnowskich piłkarzy #GrupaAzotyProJuniorSystem