Skip to main content

Po zanotowaniu pierwszego zwycięstwa w sezonie tarnowskie Jaskółki, podopieczni programu #GrupaAzotyProJuniorSystem, będą chciały pójść za ciosem. Czeka ich jednak spore wyzwanie. W meczu 9. kolejki V ligi w meczu derbowym zmierzą się z drużyną Metal Tarnów.


Metal Tarnów zajmuje obecnie 8. miejsce w ligowej tabeli. W ośmiu spotkaniach popularne Gawrony zanotowały cztery zwycięstwa jednak tyle samo porażek. To doświadczona drużyna, która potrafi postawić ciężkie warunki każdej drużynie,  jednak jak pokazuje obecny sezon, mają też słabsze momenty i te będą chcieli wykorzystać młodzi zawodnicy Unii Tarnów.
Jaskółki po awansie do V-ligi chyba potrzebowały czasu, aby oswoić się z tym poziomem rozgrywkowym. Choć ich gra prawie we wszystkich meczach wyglądała dobrze, to jednak dopiero w minionej kolejce udało się wywalczyć pierwsze trzy punkty. Biało-niebiescy nie przestraszyli się lidera i wysoko wygrali na własnym terenie z Zakliczynem 4 do 0. Czy to zwycięstwo pomoże odblokować się tarnowskiej Unii? Na to pytanie być może odpowiedzą sami zawodnicy już jutro w derbowym meczu z Metalem, jednak na pewno nie będzie to łatwe zadanie.

Na kilka pytań przed meczem odpowiedział trener Łukasz Tarkowski:

Za wami mecz z Zakliczynem i pierwsze zwycięstwo w V lidze. Czy ta wygrana pozwoli nabrać drużynie wiatru w żagle?

Wreszcie zagraliśmy taki mecz, na który pracowaliśmy od początku rundy. Jednak nie spoczywamy na laurach i dalej staramy się poprawiać swoje mankamenty. Mam nadzieje, że uda nam się w kolejnych spotkaniach pokazać z dobrej strony.

Przyszedł czas na pierwszy mecz derbowy. Waszym rywalem będzie drużyna Metalu Tarnów, jak nastawienie drużyny przed tym starciem?

Zwycięstwo w ostatnim meczu na pewno pozytywnie zadziałało na naszą drużynę. Jednak wciąż widzimy rzeczy do poprawy, które chcemy cały czas doskonalić, żeby przygotować zawodników do zawodowej piłki.

W sobotę o tej samej porze swój mecz rozgrywać będzie pierwsza drużyna. Czy w tym spotkaniu będzie miał trener do dyspozycji tylko zawodników Akademii?

Nie. W dodatku kilku zawodników z ostatniego meczu pojedzie do Krakowa na Wieczystą. Patrzymy jednak na to jak na szansę dla kolejnych młodych zawodników, żeby pokazać się w V lidze. Mam nadzieje, że frekwencja dopisze, bo kibice Metalu muszą być zdziwieni, że ich drużyna wyjątkowo rozgrywa spotkanie o tej porze.

Czy zwracacie uwagę na to, że jest to spotkanie derbowe? Drużynie towarzyszą dodatkowe emocje?

Szczerze mówiąc nie ma to dla nas żadnego znaczenia. Szanujemy rywala, bo ma ciekawy pomysł na grę i kilku naprawdę niezłych zawodników, ale nie odczuwamy większych emocji dlatego, że na wyjazd nie jedziemy 2 godziny, tylko kilkanaście minut.

Ma trener przygotowany plan na to spotkanie, który ułatwi walkę o ligowe punkty?

Na pewno staramy się tak pracować z zawodnikami, żeby byli gotowi na kilka scenariuszy. Tym razem będzie podobnie, a czeka nas ciekawy mecz, bo rywal jest równie elastyczny.


Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 12:00. Młode Jaskółki zachęcają do przyjścia na ulicę Warsztatową i wsparcie biało-niebieskich w derbowym pojedynku.

🔹🔹🔹🔹🔹
Głównym Partnerem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów jest firma Grupa Azoty. Akademia Unia Tarnów realizuje program wsparcia szkolenia tarnowskich piłkarzy #GrupaAzotyProJuniorSystem