Skip to main content

Rezerwy Tarnowskiej Unii, młodzi podopieczni programu #GrupaAzotyProJuniorSystem, nie odnotowały jeszcze zwycięstwa na poziomie V ligi. W poprzednim meczu, pomimo że remisowali do 90. minuty. Nie udało się wywalczyć choćby punktu w rywalizacji z KS Biecz. Teraz Jaskółki czeka pierwszy wyjazd i nadzieje na pierwsze zwycięstwo w meczu z LKS Szaflary.


Drużyna Szaflar to obecnie ostatnia drużyna ligi. W czterech starciach nie zdołali zdobyć nawet punktu. Jednak wcale nie oznacza to, że można tę ekipę zlekceważyć. Ta drużyna również będzie pracować w tym starciu i walczyć o przełamanie.

Rezerwy Jaskółek, choć prezentowały się nieźle w ostatnich dwóch meczach. To jednak doliczony czas gry najpierw pozbawił ich pierwszego zwycięstwa. Tydzień temu natomiast jednego punktu. Drużyna z Tarnowa na pewno będzie chciała przelać tę sporotwą złość w dobry wynik w pierwszym wyjeździe w tym sezonu.

W sobotę o 17:00 swój mecz rozgrywa również pierwsza drużyna Jaskółek. Ich rywalem będzie drużyna Orlęta Radzyń Podlaski. To jednak przełoży się na to, iż trener rezerw nie będzie miał do dyspozycji zawodników na co dzień trenujących z pierwszą drużyną.


Na kilka pytań przed meczem odpowiedział trener Łukasz Tarkowski:

Po ostatnich dwóch spotkaniach możecie czuć niedosyt i złość. Jak nastawienie drużyny przed zbliżającym się spotkaniem?

Każdy z nas chce zdobyć 3 punkty. Zawodnicy nie mogą doczekać się tego spotkania.

Wasz kolejny rywal to drużyna LKS Szaflary, będzie to wasz pierwszy wyjazd w tym sezonie. Czy liczy trener, że to właśnie na wyjeździe pierwszy raz zwyciężacie?

Liczę na dobry mecz. Jeśli będziemy w swojej najwyższej dyspozycji, to jesteśmy w stanie przywieźć do Tarnowa komplet punktów.

LKS Szaflary do tej pory dobyły zero punktów. Co prawda to dopiero początek sezonu, ale czy ma to wpływ na oczekiwania co do tego starcia?

Kompletnie na to nie patrzymy. Oni też chcą się przełamać i pokazać, że dotychczasowe mecze są wypadkiem przy pracy. Dlatego myślimy tylko o sobie.

W sobotę swój mecz rozgrywa również pierwsza drużyna. Co za tym idzie w meczu rezerw zapewne nie zobaczymy zawodników tej drużyny. To dobry moment, aby wykazała się młodzież z Akademii. Czy będzie miał trener duży dylemat układając pierwszą 11?

Mam pozytywny ból głowy jeśli chodzi o zestawienie jedenastki. Dużo zawodników zapracowało na to, żeby dostać szanse w tym spotkaniu, zwłaszcza teraz gdy wystąpimy w składzie w pełni złożonym z uczniów naszej szkoły. Stawianie na młodych zawodników zarówno w pierwszej drużynie jak i  rezerwach jest możliwe w takim szerokim zakresie dzięki programowi Grupa Azoty Pro Junior System. Wierzę że przyniesie to wiele dobrego dla tych młodych piłkarzy.

Co musicie poprawić w grze, aby wrócić z tego wyjazdu z kompletem punktów?

Chcemy być bardziej konkretni pod bramką przeciwnika. Poświeciliśmy temu dużo czasu w mikrocyklu i mam nadzieje, że strzelimy jedną bramkę więcej niż rywal.


Spotkanie wyjazdowe rozpocznie się o godzinie 16:00.

🔹🔹🔹🔹🔹
Głównym Partnerem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów jest firma Grupa Azoty. Akademia Unia Tarnów realizuje program wsparcia szkolenia tarnowskich piłkarzy #GrupaAzotyProJuniorSystem