Skip to main content
Powojenne pozostałości

Podczas lekcji historii klasę 5a SP odwiedził Nasz dzielnicowy asp. sztab. Pan Tomasz Tchoń oraz Pan Grzegorz Tajfun, kombatant, który służył w Afganistanie na misji jako saper. Nasi młodzi zawodnicy interesują się militariami. Stąd Nasza prośba o zajęcia z ekspertem.

Pan Grzegorz przedstawił uczniom przepisy obowiązujące osoby, które odnajdą w lesie amunicję lub niewybuchy. Opisał, jakie są procedury postępowania przez policję w razie zgłoszenia takiej sytuacji. Wspomniał też o swoich doświadczeniach z misji w Afganistanie, gdzie zajmował się rozminowywaniem terenu.

Wystąpienie Pana Grzegorza było wzbogacone niezwykłą fotorelacją, a sama opowieść wzbudziła ogromne zainteresowanie Naszych uczniów. Pytaniom nie było końca.

Zasadność korzystania z ochrony koniecznej

Asp. sztab. Tomasz Tchoń odwiedził później Naszych starszych uczniów w 3A LO w ramach zajęć profilaktycznych. Rozmawiał z uczniami na temat sytuacji niebezpiecznych, które mogą ich spotkać i o zasadności używania niebezpiecznych przedmiotów. Uczniowie dowiedzieli się, że legalne korzystanie z gazu pieprzowego ma miejsce tylko wtedy, gdy będą zmuszeni do samoobrony, a więc w sytuacji zagrożenie zdrowia, życia lub wolności. Bezpodstawne użycie gazu pieprzowego może spowodować konsekwencje prawne.

Zajęcia z Panem Tomaszem są zawsze interesujące dla Naszych podopiecznych. Uczniowie toczą ciekawą dyskusję i uzyskują odpowiedzi na nurtujące ich pytania.