Skip to main content

Po pierwszej drużynie ZKS Unia Tarnów, przyszedł czas na rezerwy! Podopieczni trenera Pawła Popieli w sobotę zainaugurują rundę wiosenną w starciu z LKS Szynwałd. Nasze rezerwy do drugiej części sezonu przystępują w roli lidera ligi okręgowej i mamy nadzieję, że w tej roli pozostaną aż do zakończenia rozgrywek.


ZKS Unia II Tarnów w rundzie jesiennej zgromadziła na swoim koncie 30 punktów. Na taki dorobek przekłada się 10 zwycięstw oraz 3 porażki. Liczba punktów zdobyta przez drużynę prowadzoną przez Pawła Popiele pozwoliła im wypracować sobie przewagę pięciu punktów  nad drużynami LKS Gosławia Gosłavice oraz KS Rzuchowa. Jest to przewaga duża i mała jednocześnie co za tym idzie – młode Jaskółki muszą ciężko pracować, aby tę przewagę utrzymać.
W pierwszym spotkaniu w rundzie wiosennej Jaskółki zmierzy się w meczu wyjazdowym z LKS Szynwałd. Z drużyną, z którą rezerwy Tarnowskiej Unii miały okazję skrzyżować rękawice tydzień temu w ramach II rundy Pucharu Polski. Można powiedzieć, że ZKS Unia II Tarnów w tym starcu znokautowała swojego rywala, pokonując w Lisiej Górze Szynwałd aż 9 do 1. Jeśli chodzi o pierwsze spotkanie tych drużyn w lidze okręgowej. To zakończyło się ono hokejowym zwycięstwem Tarnowskich Jaskółek 5 do 4. W tym spotkaniu LKS Szynwałd zapowiada walkę i na to też rezerwy Tarnowskiej Unii na pewno liczą!

Przed jutrzejszym spotkaniem zadaliśmy kilka pytań trenerowi rezerw. A o to jak odpowiadał trener Paweł Popiela:

W końcu rusza liga! Jak przebiegał Wasz okres przygotowawczy i czy jako trener jesteś zadowolony z wykonanej pracy przez drużynę?

Rozegraliśmy 11 meczów kontrolnych. Trenowaliśmy przez cały okres 4 razy tygodniowo, więc czasu na pracę było naprawdę sporo. Mimo dobrych wyników zespołu w ubiegłej rundzie w naszej grze wiele się zmieniło. Wprowadziliśmy alternatywny system i konsekwentnie realizowaliśmy swoje założenia. Najważniejszy jest rozwój zarówno mój jako trenera, ale przede wszystkim ten, który dotyczy bezpośrednio moich zawodników.

Waszym pierwszym rywalem w rundzie rewanżowej będzie drużyna, którą tydzień temu rozbiliście w Pucharze Polski. Czy przez pryzmat tego spotkania – jesteście pewni udanej inauguracji rundy wiosennej?

My już swoją udaną inaugurację mamy za sobą, rozegraliśmy dwie rundy Pucharu Polski, które pewnie przeszliśmy. Przygotowując się do pierwszej ligowej kolejki zupełnie nie poddałem analizie nasz ostatni występ z Szynwałdem. W tej lidze zespoły nie są powtarzalne a my skupiamy się wyłącznie na swojej grze.

Po pierwszej części sezonu macie 5 punktów przewagi nad Gosławicami oraz Ruchową. Czy czujecie oddech rywali za plecami, czy może jest to wystarczająco duża przewaga, aby spokojnie skupić się na swojej pracy?
Piec punktów przewagi jest przede wszystkim konsekwencją dużej pracy, jaką wykonujemy. Ta przewaga nie jest powodem do zbytniej pewności siebie ani też do strachu. W sporcie należy być odważnym i konsekwentnym a do tego cierpliwym. W naszym wypadku wszystko świetnie funkcjonuje od początku ligi, ale nie zawsze tak bywa.
W szeregach naszej Akademii mamy mnóstwo utalentowanych zawodników. Czy dobór szerokiej kadry oraz wyjściowej jedenastki na pierwszy mecz to spore wyzwanie?
Tak. Rywalizacja jest bardzo duża, do tego jest kilku zawodników młodzieżowych na co dzień trenujących z pierwszym zespołem. Generalnie każdy trener chciałby mieć kłopoty bogactwa, ale należy pamiętać, że nad zespołem trzeba umiejętnie zapanować, znaleźć czas na rozmowę. Sytuacja, w której wielu zawodników z 28-osobowej kadry nie dostaje powołania na mecz rezerw wymaga odpowiednich umiejętnościami w aspekcie zarządzania zespołem. Na szczęście my mamy ten komfort, że dysponujemy innymi młodzieżowymi drużynami w klubie i każdy ma możliwość rozegrania meczu w weekend.
W rundzie jesiennej wygraliście 10 spotkań i doznaliście 3 porażek – co było świetnym wynikiem! Czy w rundzie wiosennej chcecie zaliczyć jeszcze lepszy bilans?
Ten wynik jest pozytywnym zaskoczeniem, raczej nie byliśmy stawiani jako faworyt do awansu. Dzisiaj patrząc na tabelę mozna łatwo wysnuć wnioski, jakie mamy marzenia i co jest naszym celem. Chciałbym oczywiście wygrywać co tydzień, ale najważniejszy jest dla mnie sposób i styl, w jakim te zwycięstwa odnosimy.

Początek inaugurującego rundę wiosenną spotkania – zaplanowny jest na godzinę 15:30. Sympatyków ZKS Unia II Tarnów zapraszamy do Szynwałdu i wsparcia naszej drużyny!

Jutro o tej samej porze walczyć też będzie pierwsza drużyna w starciu z Lublinianką Lublin.

🔹🔹🔹🔹🔹
Głównym Partnerem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów jest firma Grupa Azoty. Akademia Unia Tarnów realizuje program wsparcia szkolenia tarnowskich piłkarzy #GrupaAzotyProJuniorSystem