Skip to main content
W piątek 26 kwietnia wszystkie zespoły Unii Tarnów, przebywające na obozie we Włoszech, zmierzyły się z Akademią U.S. Russi, posiadającą złoty certyfikat Włoskiej Federacji Piłkarskiej – Scuola Calcio Élite.

Kolejny mecz młodych Piłkarzy rocznika 2013 na obozie we Włoszech okazał się dla nich wspaniałym doświadczeniem. Tym razem zespół zmierzył się z rówieśnikami z drużyny U.S. Russi. Zawodnicy mieli okazję zobaczyć i doświadczyć innej kultury oraz zasad gry, które obowiązują w młodzieżowej, włoskiej piłce. Graczom towarzyszyła wielka radość i pozytywna atmosfera, co przełożyło się na widowiskową grę. Nasza drużyna, całkowicie zasłużenie, otrzymała spore brawa od lokalnych kibiców. Ostatecznie wysoko zwyciężyliśmy, zaliczając kolejny bardzo udany dzień na włoskim obozie.

Tego dnia odbyło się też bardzo dobre spotkanie w wykonaniu chłopców 2011-2012 z zespołem z rocznika 2010-2011.  Było to bardzo cenne doświadczenie dla naszej drużyny jak wytrzymać bardzo ostrą grę przeciwnika bez reakcji sędziego i nie dać się wyprowadzić z równowagi.

Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 4:2 dla rywali, ale zaangażowanie każdego z zawodników było na najwyższym poziomie. Mecze takie jak ten, to świetna okazja do obserwacji elementów techniczno-taktycznych jak i cech mentalnych, które wyróżniają włoskie drużyny.

Najstarszy zespół 2008/09/10 również zmierzył się z drużyną US Russi. W tym meczu musimy niestety uznać wyższość kolegów z Włoch, pamiętając jednocześnie, że graliśmy z drużyną juniorów 07/08 mocnego klubu, który wkrótce ma grać w Serie B. Przegraliśmy 0:7. Mimo, że pierwsza połowa była słaba, to zdecydowanie w drugiej połowie, zespół grał dużo lepiej.  Chłopcy pokazali charakter i walczyli do samego końca i to na pewno na duży plus.