Skip to main content

W dniu dzisiejszym funkcjonariusze służby więziennej z Zakładu Karnego przy ul. Konarskiego w Tarnowie przekazali naszej Akademii pojemnik na plastikowe nakrętki w kształcie Jaskółki symbolizującej nasze logo. Okrągła konstrukcja z symbolem jaskółki stanęła przy boiskach treningowych, gdzie codziennie uczniowie Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów zużywają ogromne ilości wody mineralnej wytwarzając przy okazji sporo plastikowych nakrętek. To daje szanse na szybkie wypełnienie pojemnika i wsparcie kolejnych akcji szkolnego koła wolontariatu wspieranego przez nasze urocze “Czarownice”

Prośba Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego skierowana kilka tygodni temu do dyrekcji Zakładu Karnego przy ulicy Konarskiego w Tarnowie spotkała się z bardzo szybkim odzewem kierownictwa placówki. Szybko zorganizowane spotkanie, zakończyło się nawiązaniem współpracy, której pierwszym efektem jest przekazana dziś jaskółka.

– Nie było to dla nas najprostsze zadanie, ponieważ musieliśmy znaleźć firmę, która nam w taki sposób zaokrągli blachę, ale dzięki pomysłowości naszego kierownika działu kwatermistrzowskiego udało się nam to zrealizować – zaznacza ppłk Maciej Możdżeń.

Współpraca będzie kontynuowana, a podczas dzisiejszego spotkania potwierdzone zostały dwa kolejne projekty do zrealizowania.

– Cieszę się, że udało się nawiązać współpracę z Zakładem Karnym w Tarnowie. Ogromna życzliwość kierownictwa placówki pozwoliła na wypracowanie kilku obszarów wzajemnej współpracy. Mogę zdradzić, że kolejnym wspólnie realizowanym projektem będzie przygotowanie paczek świątecznych dla Jaskółek seniorów czyli emerytowanych byłych piłkarzy i działaczy Unii Tarnów, oraz wykonanie nowych ławek rezerwowych na Stadionie Miejskim i boiskach treningowych. Cieszę się że wokół nas są tak życzliwi ludzie otwarci na potrzeby społeczności lokalnej – powiedział Tomasz Matyjewicz, dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów.