Skip to main content

Uczniowie klasy 6a i 7a wybrali się na warsztaty do Pracowni Wschodzących Technologii Cyfrowych. Spędzili tam 3h świetnie się bawiąc, ale i ucząc.

Nasi młodzi zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna grupa budowała i programowała roboty z kloców Lego, natomiast druga rozwiązywała cyfrowy pokój zagadek oraz przebywała w świecie wirtualnej rzeczywistości za pomocą gogli VR. Później nastąpiła zamiana.

A co dokładnie się wydarzyło?

Grupa „Budowniczych” pracowała w dwuosobowych zespołach. Każda drużyna otrzymała do dyspozycji zestaw klocków Lego oraz laptop. Po krótkim wprowadzeniu przez prowadzącego, uczniowie samodzielnie budowali robota, który miał poruszać się skacząc. Nie dostali gotowej instrukcji tylko wskazówki. Metodą prób i błędów, samodzielnie, musieli zbudować robota, zaprogramować, ustawić jego parametry oraz przetestować. Zadanie trzeba było wykonać tak, aby robot mógł wystartować w wyścigu i go wygrać.

Praca była bardzo wymagająca. Nie było czasu na nudę, a wyścig pasjonujący.

Natomiast grupa „Świata wirtualnego” utknęła w pokoju cyfrowych zagadek. Aby się z niego wydostać musieli rozwiązać szereg różnych zadań zawierających wiedzę z różnych dziedzin. Korzystając z dostępu do Internetu, uczyli się wyszukiwać potrzebne im informacje. Misję kończyło znalezienie odpowiedniego szyfru.

Później, gdy już wszystkim osobom udało się opuścić pokój zagadek, przenieśli się oni do wirtualnej rzeczywistości. Używając okularów VR mogli zostać m.in. dowolną postacią, wcielić się w sportowca i walczyć na ringu, pozwiedzać różne zakątki świata, pojeździć rollercoasterem.

Brzmi nieprawdopodobnie?

 A jednak! Nasi uczniowie tego wszystkiego doświadczyli nie ruszając się z Tarnowa.

Pozostaje pytanie: Jak wrażenia?

Zdecydowanie chcą więcej. Jeszcze nie zdążyli wrócić, a już pytali kiedy powtórka. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, a czas przeleciał przez palce.

Bardzo dziękujemy Stowarzyszeniu Miasta w Internecie za zaproszenie do pracowni PAKT i liczymy na więcej.

Poniżej można zobaczyć, na zdjęciach i filmikach, jak Nasi uczniowie się bawili na warsztatach.

🔹🔹🔹🔹🔹
Głównym Partnerem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów jest firma Grupa Azoty. Akademia Unia Tarnów realizuje program wsparcia szkolenia tarnowskich piłkarzy #GrupaAzotyProJuniorSystem