Skip to main content

Listopad się skończył, lecz uczniowie klasy 2A i 3A LO SMS nie próżnowali.

W dniach 21 i 27 listopada młodzież wraz z opiekunami uczestniczyła w warsztatach Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii (PAKT) w Tarnowie.
Warsztaty zaczęły się od krótkiej pogadanki dotyczącej wykorzystania nowoczesnych technologii przez nastolatków, ich wad i zalet oraz dalszych możliwości IT w codziennym życiu. Po części teoretycznej przyszedł czas na zajęcia praktyczne – chłopcy pracowali w grupach nad dwuetapowym zadaniem. Pierwszą część stanowił krzyżówkowy Escape Room – uczniowie szukali rozwiązań za pomocą znanych im nowoczesnych technologii. Drugi etap polegał na odzwierciedleniu scenki ze znanego filmy lub kreskówki za pomocą aplikacji dostępnych na smartfonach – pojawiły się tu takie przeboje kinowe jak Indiana Jones, Sqiud Games, Scooby Doo czy też SpongeBob Squarepants – za kreatywność należą się uczniom Oskary.

Wisienką na torcie okazały się jednak gry z użyciem gogli VR. Młodzi piłkarze mogli sprawdzić się miedzy innymi na ringu bokserskim, przemieszczać się podziemnymi korytarzami jako poszukiwacze skarbów w kopalni, walczyć mieczami świetlnymi czy też poczuć przypływ adrenaliny na szalonych rollercoasterach.

Zdecydowanie świetnie spędzony czas!