Skip to main content

Wygrana drużyny Unii Tarnów z drużyną LUKS Skrzyszów.


W pierwszej rundzie pucharu tysiąca drużyn Unia II Tarnów pokonała 3:2 LUKS Skrzyszów, wkraczając zwycięstwem w 2023 rok. Mecz toczył się w trudnych warunkach atmosferycznych, a silny wiatr i opady utrudniały rozgrywanie spotkania. W 13 minucie na prowadzenie wyszły Jaskółki po bramce Filipa Padło. Natomiast po zmianie stron Uniści mocno atakowali, jednak nie mogli zdobyć kolejnych trafień. Przełamanie nastąpiło w 72 minucie, kiedy Filip Padło strzelił kolejną bramkę i podwyższył wynik na 2:0. Autorem trzeciej bramki był debiutujący w seniorskiej piłce Mateusz Zbylut. Końcówka zrobiła się nerwowa, ponieważ Skrzyszovia wykorzystała dwa stałe fragmenty gry i mecz zakończył się wynikiem 3:2.

Okiem Trenera – Paweł Popiela: Wynik nie odzwierciedla wydarzeń, które miały miejsce na meczu. Niestety zmarnowaliśmy mnóstwo idealnych sytuacji do trafienia kolejnych bramek, więc aspekt finalizacji na pewno nie był tego dnia naszą mocną stroną. Nie mniej jednak bardzo się cieszę z pokonania zespołu Skrzyszovii i awansu do kolejnej rundy. W wyjściowym składzie znalazło się 6 zawodników z kategorii juniora młodszego, a po przerwie wprowadziliśmy debiutanta z rocznika 2008, który strzelił gola na 2:0. Ten młody zespół ma olbrzymi potencjał, a to spotkanie to dla nas kolejne doświadczenie. Wyciągamy wnioski i gramy dalej, ponieważ przed nami następne zadania do realizacji.

ZKS UNIA TARNÓW – LUKS SKRZYSZÓW  3:2 (1:0)

Bramki: Padłox2, Zbylut Mateusz x1.

Skład: Lipka – Ludwin, Zbykut P.,(Shutko) , Popiela, Mróz – Rachfał , Szczurek (Mazurkiewicz), Poliszak , Michalik (Kantor), Woloszczuk (Zbylut M.), Padło (Szarek).

🔹🔹🔹🔹🔹
Głównym Partnerem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów jest firma Grupa Azoty. Akademia Unia Tarnów realizuje program wsparcia szkolenia tarnowskich piłkarzy #GrupaAzotyProJuniorSystem