Skip to main content

Druga drużyna tarnowskiej Unii rozpoczęła rozgrywki od zainkasowania 3 punktów. W sobotę na stadionie TOSiR młode jaskółki zwyciężyły w spotkaniu z LKS Szynwałd 5:4.


Wynik spotkania otworzył Patryk Zbylut jednak kilkanaście minut później goście doprowadzili do wyrównania dorzucając przed przerwą jeszcze jedno trafienie. Po zmianie stron po niespełna minucie od wprowadzenia na boisko Klepacki strzelił na 2:2. Naporom pod bramką Szynwałdu nie było końca i po pięknym trafieniu Padły tarnowianie ponownie wyszli na prowadzenie. Po szybkiej kontrze i błędzie naszych zawodników byliśmy świadkami wyrównania – 3:3. Bardzo dobrze dysponowany tego dnia Klepacki dorzucił kolejne trafienie i kiedy wydawało się , że sytuacja została opanowana goście zdobyli wyrównanie po golu z rzutu wolnego. Ostanie zdanie należało jednak do Unistów – Klepeacki wykorzystał sytuację w polu karnym notując klasycznego hatt-tricka i dając upragnione zwycięstwo.

Okiem Trenera – Paweł Popiela: Bardzo duże słowa uznania dla zawodników – pomimo niesamowitego upału potrafili utrzymać intensywność w grze i z dużą determinacją dążyli do zdobycia kolejnych trafień. W przerwie skorygowaliśmy ustawienie, co miało korzystny wpływ na naszą ofensywę. Chcemy grać bardzo ofensywnie. Dzisiaj trafiliśmy do bramki aż pięciokrotnie natomiast skuteczność w defensywie daleka jest od moich oczekiwań.

ZKS Unia Tarnów – LKS Szynwałd 5:4 (1:2)

Bramki: 1:0 Zbylut, 2:2 Klepacki, 3:2 Padło, 4:3 Klepeacki, 5:4 Klepacki

Skład: Wójcik – Banek , Bednarek , Ludwin – Woloszczuk ( Klepacki), Gawełczyk , Poliszak (Garncarz) – Dudra (Szczeciński) – Michalik (Rzeszut) , Zbylut, Padło (Rachfał)