Skip to main content

Przed rezerwami Tarnowskiej Unii kolejne ligowe starcie. Tym razem w ramach 19. kolejki Ligi Okręgowej zmierzą się z Dunajcem Zbylitowska Góra. Czyli z drużyną, z którą Unia Tarnów przegrała swój mecz w rundzie jesiennej. Od wywalczenia awansu Biało-Niebieskich dzieli już tylko kilka kroków i na pewno rewanż za tamtą porażkę znacząco by ich do tego przybliżył.


Rezerwy ZKS Unia Tarnów mają już 13 punktów przewagi nad resztą stawki. Aby wywalczyć awans brakuje już naprawdę niewiele, jednak zawodnicy teraz szczególnie muszą być uważni, aby się nie potknąć. Najbliższym rywalem Biało-Niebieskich będzie Dunajec, który obecnie zajmuje 13. miejsce w tabeli. Zbylitowska Góra punktów potrzebuje jak tlenu, aby utrzymać się w lidze. Spotkania z takimi drużynami potrafią być nieprzewidywalne. Co pokazała, chociażby runda jesienna, w której Jaskółki przegrały na wyjeździe 2 do. To starcie to idealna okazja, aby odegrać się za tamtą porażkę i przybliżyć się do upragnionego awansu.

Unia w ostatnim ligowym meczu nie bez problemów pokonała na wyjeździe LUKS Zalipie. To dość intensywny czas dla podopiecznych trenera Pawła Popieli. Rozgrywki Pucharowe i Ligowe sprawiły, że ich terminarz jest dość napięty, ale jak do tej pory świetnie sobie z tym potrafią radzić. W tym spotkaniu na pewno będą chcieli to potwierdzić i z kolejnym zwycięstwem ligowym przystąpić do IV rundy Pucharu Polski. W tygodniu rezerwy Tarnowskiej Unii zmierzą się bowiem z V-ligowym Metalem Tarnów.


Kilka słów trenera Pawła Popieli przed tym pojedynkiem:

Powiększamy przewagę punktową nad pozostałymi drużynami i chcielibyśmy jak najszybciej zdobyć upragniony awans. W ciągu najbliższych 9 dni rozegramy serie trzech ligowych spotkań, jeśli zgarniemy w nich komplet punktów osiągniemy swój cel i będziemy mogli skupić się na Pucharze Polski. O półfinał w tych rozgrywkach zagramy derby z Metalem Tarnów ale póki co myślimy o skutecznej grze przeciwko Dunajcowi. W rundzie jesiennej dosyć niespodziewanie przegraliśmy w Zbylitowskiej Górze a jutro spodziewam się dużej determinacji ze strony przeciwnika bo walczą o utrzymanie. My z kolei mocno kierujemy się w stronę 5 ligi. Obydwie drużyny mają swoje bardzo ważne cele do zrealizowania dlatego liczę jutro na ciekawe mecz.


Spotkanie zaplanowane jest nietypowo, bo na piątek i na nietypową godzinę, bo 17:45. Wszystkich zapraszamy bardzo serdecznie na Stadion Sportowy TOSiR przy ul. Piłsudskiego i wsparcia młodych Jaskółek!

 

🔹🔹🔹🔹🔹
Głównym Partnerem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów jest firma Grupa Azoty. Akademia Unia Tarnów realizuje program wsparcia szkolenia tarnowskich piłkarzy #GrupaAzotyProJuniorSystem