Skip to main content

Nasi młodzi zawodnicy cały czas uczą się czegoś nowego. Dzięki projektowi HUMINE łączą przyjemne z pożytecznym i mają szansę zauważyć, że różne dziedziny są ze sobą połączone, a wiedza może być wykorzystana na różnych płaszczyznach i w różnych tematach.

Tym razem klasy 8 szkoły podstawowej realizowały projekty na języku niemieckim. Związane oczywiście z tym, co kochają najbardziej, czyli piłką nożną.

Mein Lieblingssportfest.

Nasi podopieczni musieli wybrać i zaprezentować swoją ulubioną imprezę sportową.

Uczniowie przygotowali projekty z wykorzystaniem różnorodnych form i technik pracy: prezentacje multimedialne, plansze, ilustracje itp. wykazując się przy tym inwencją twórczą oraz znajomością technologii informatycznych. Wyniki zostały zaprezentowane na forum klasy.

Proste prawda? Sęk w tym, że to wszystko musieli wykonać w języku niemieckim. Ale dali sobie radę znakomicie!

Fußball-Accessoires

Dodatkowo w klasie 8a została zrealizowana lekcja o temacie „Fußball-Accessoires” z wykorzystaniem metod aktywizujących. W celu przygotowania potrzebnego słownictwa, zastosowano metodę klasy odwróconej – uczniowie otrzymali zestaw potrzebnych słówek i zwrotów w aplikacji Wortwall i Quizlet, tak by podczas lekcji móc je wykorzystać w rywalizacji grupowej w zadaniu z wykorzystaniem interaktywnego zdjęcia przygotowanego w aplikacji Thinglink. Możecie je zobaczyć tutaj:
https://www.thinglink.com/scene/1702382984436384548

Uważacie, że nasi uczniowie świetnie się bawią? My też 🙂

🔹🔹🔹🔹🔹
Głównym Partnerem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów jest firma Grupa Azoty. Akademia Unia Tarnów realizuje program wsparcia szkolenia tarnowskich piłkarzy #GrupaAzotyProJuniorSystem