Skip to main content

Rocznik 2011 w ubiegły weekend, wziął udział w turnieju Bielik Cup w Krakowie, na którym zmierzył się z drużynami: Kolos Kovalievka, Beniaminek Krosno, KS Zakopane, MSP Bochnia, Vroctovia Lublin, Ziomki Rzeszów. We wszystkich spotkaniach ,,Jaskółki” zdobyły wiele pięknych bramek, wygrywając ostatecznie zdecydowaną większość z 11 rozegranych meczów. W obu dniach turnieju i 200 minutach gry, szansę na występ otrzymało w sumie 14 zawodników Unii Tarnów.


Poza samym turniejem, ferie przebiegły pod znakiem innych zajęć sportowych, ponieważ chłopcy razem z trenerem kilkukrotnie udali się na lodowisko oraz zajęcia gimnastyczne i samoobrony, które pozwoliły podnieść sprawność zawodników. Razem z kolegami z kategorii żak, orliki udały się także do kina w Centrum Sztuki Mościce.

w turnieju zagrali: Michałek Miłosz, Bushkou Yaraslau, Rybski Karol, Trancygier Ksawery, Kolak Jakub, Rzepka Filip, Klimek Adrian, Tylko Jan, Fasula Nataniel, Imioło Michał, Kokoszka Aleksander, Ostręga Adrian, Wasa Ignacy, Poręba Maksymilian.

Trener Sebastian Greń: ,,Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników. Poza stylem gry, na najwyższym poziomie było także zaangażowanie. We wszystkich spotkaniach zdecydowanie dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce i stwarzaliśmy sobie znacznie więcej okazji do zdobycia gola, co cieszy, biorąc pod uwagę przeciwników, z którymi mieliśmy okazję zagrać. Odwaga i kreatywne rozwiązania, które wybierali chłopcy, z pewnością zaprocentują w kolejnych spotkaniach. W ciągu tygodnia pracowaliśmy nad rozwojem ogólnym, a zajęcia z samoobrony czy gimnastyki bardzo podobają się dzieciom, które wiedzą, że także te elementy pozwolą im być lepszymi zawodnikami.”