Skip to main content

W sobotę II drużyna Unii Tarnów wygrała w meczu z  Westovią 4:1 zdobywając bardzo ważne punkty. Warto odnotować , że w zespole naszego klubu partnerskiego wystąpiło 4 wychowanków Unii , którzy zostali wypożyczeni przed sezonem do ekipy popularnych „Żabek”.


Już w w pierwszej minucie Jaskółki wyszły na prowadzenie po bramce Wiktora Wojtanowskiego. Szybko strzelona bramka nieco rozluźniła biało – niebieskie szyki obronne i w 5 minucie meczu Sebatian Koza wyrównał na 1:1. W 22 minucie indywidualną akcję w polu karnym Tranycgiera bezpardonowo zatrzymał obrońca gości a rzut karny na bramkę pewnie zamienił Łukasz Musiał. Do przerwy mimo dużej przewagi Unistów wynik nie uległ zmianie. Po zmianie stron Westovia nieco mocniej się otworzyła a wysokie ustawienie ich defensywy wykorzystał Trancygier posyłając piłkę z półwoleja do bramki bronionej przez Piwowarczyka. Pozostała część spotkania zdecydowanie należała do uczniów SMS. Pewna gra w defensywie, swoboda w rozgrywaniu oraz duża liczba ataków pozwoliła na  podwyższenie prowadzenia , bramkę na 4:1 po świetnej akcji zdobył Garncarz.

Okiem Trenera: Przede wszystkim duże gratulacje dla całego zespołu za rozegranie dobrego meczu. Nasza gra wyglądała dzisiaj bardzo dobrze. Szczególnie cieszę się z realizacji zadań na boisku. Scenariusz jaki przewidywaliśmy sprawdził się, a  sposób kreowania gry jaki trenowaliśmy w tygodniu miał duże odzwierciedlenie w wielu akcjach również w tych w których zdobywaliśmy bramki – powiedział po meczu Paweł Popiela.

ZKS Unia Tarnów – Westovia Tarnów 4:1 (2:1)

Bramki: Wojtanowski, Musiał, Trancygier, Garncarz

Skład: Mazurkiewicz J. – Kantor, Budzik F., Musiał – Szczurek, Mazurkiewicz N., Garncarz, Fortuna – Jasiak, Trancygier, Wojtanowski oraz Pacura, Szczeciński, Bober, Budzik W., Ponikiewski, Kogut, Król.