Skip to main content

Mecze pomiędzy Unią a Tarnovią w każdej kategorii wiekowej nazywane są mianem DERBÓW TARNOWA. Oczywiście dzięki awansowi pierwszego zespołu do 3 ligi kibice nie będą mogli oglądać Jaskółek rywalizujących z tovią na poziomie seniorskim, ale w grupach młodzieżowych od czasu do czasu dochodzi jeszcze do spotkań pomiędzy dwoma tarnowskimi klubami.  I do takiego spotkania doszło właśnie w sobotę na stadionie przy ul. Bandrowskiego. Drugi zespół juniorów młodszych zremisował 3:3 z ekipą biało – czerwonych.


Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla Unistów bowiem po 25 minutach przegrywali aż 3:0. Gospodarze zdobyli dwie bramki po stałych fragmentach gry dorzucając jeszcze jedno trafienie po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska. Trzeba przyznać , że Tarnovia całkowicie dominowała w powietrzu a w połączeniu z nienajlepszym kryciem w polu karnym niczym rasowy bokser wypunktowała nasz zespół. Jeszcze przed przerwą świetnej okazji nie wykorzystał Ogorzały i Kantor – po ich akcjach piłkę z linii bramkowej w niewiarygodny sposób wybijali defensorzy. Jednak to co stało się po przerwie zupełnie odwróciło losy spotkania , bardzo odważna gra w ofensywie dała gola kontaktowego którego strzelił Wojtanowski , kilka minut później faulowany w polu karnym został Fortuna a karnego na bramkę zamienił Musiał. W ostatniej akcji meczu w doliczonym już czasie gry trzecią bramkę strzelił Król ustalając tym samym rezultat spotkania.

Okiem Trenera – Paweł Popiela: Najwięcej pretensji po tym meczu mam do siebie samego ponieważ mój zespół mimo analizy przeciwnika bardzo źle  zachowywał się broniąc w defensywie stałych fragmentów gry. Muszę wziąć odpowiedzialność za ten aspekt tym bardziej, że spodziewałem się zagrożenia przy rzutach wolnych czy rożnych. To co stało się w drugiej części meczu zasługuje na ogromny szacunek. Jestem dumny z zawodników za to w jaki sposób odmienili losy tego spotkania. Mieliśmy dużą swobodę w grze, przejęliśmy kontrole na boisku i przede wszystkim nie zabrakło nam cierpliwości oraz wiary we własne umiejętność. Bardzo dobrze zagrali zmiennicy : Król , Fortuna, Wojtanowski , Bober – wszyscy mieli udział a akcjach bramkowych.

ZKS Unia Tarnów – MKS Tarnovia Tarnów 3:3 (0:3)

Bramki: Wojtanowski, Musiał, Król

Skład: Pacura – Szczeciński , Budzik F , Musiał – Szarek , Mazurkiewicz N , Garncarz , Mróz – Trancygier , Kantor , Ogorzały oraz Wojtanowski , Król , Bober , Strzałka , Ponikiewski , Budzik W, Fortuna.