Skip to main content

W Wielki Piątek w deszczowej aurze w meczu który rozegrany został na stadionie TOSIR przy ul. Piłsudskiego 32 zespół Unii Tarnów pokonał 4:1 kolegów z Dąbrowy Tarnowskiej wracając na zwycięską ścieżkę w ligowej klasyfikacji.


Chociaż to goście niespodziewanie wyszli na prowadzenie wykorzystując rzut karny  to reszta spotkania odbywała się już pod dyktando pierwszoklasistów. W pierwszej połowie po bramce Maxima Garncarza jaskółki wyrównały a kolejne gole zdobyte przez Szczurka , Musiała i Fortunę przypieczętowały wygraną.

Okiem Trenera – Paweł Popiela: „Bardzo mocno skomplikowaliśmy sobie przebieg spotkania faulując w zupełnie niegroźnej sytuacji w polu karnym. Zespół Dąbrovii od pierwszej minuty był bardzo nisko ustawiony pozostawiając z przodu tylko 1-2 zawodników. Po uzyskaniu prowadzenia byli bardzo zmobilizowani , widać że bardzo chcieli „wyszarpać” nam punkty i z dużym poświęceniem grali w defensywie. Pomimo dużego naporu do przerwy strzeliliśmy tylko jedną bramkę i w przerwie musieliśmy mocno pobudzić chłopaków aby ruszyli do ataku bo zdawaliśmy sobie sprawę , że czas nie będzie działał na naszą korzyść”.

ZKS Unia Tarnów – Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska 4:1 (1:1)

Bramki: M. Garncarz, F. Szczurek 2x, K. Fortuna

Skład: Mazurkiewicz J – Szczeciński , Budzik , Bober –  Garncarz, Mazurkiewicz N , Szarek , Musiał – Król , Szczurek , Wojtanowski oraz Pacura , Szklarz , Ponikiewski , Fortuna , Jasiak , Kogut , Kantor .