Skip to main content

Wspaniały czas za chłopcami z roczników 2010-2012, którzy w czasie ferii zimowych mieli możliwość udać się na Costa Brava Camp organizowany przez ZKS Unia Tarnów.


W wydarzeniu udział wzięło łącznie 49 zawodników, w tym kilku z zaprzyjaźnionych klubów Orlik Dębno, Elita Brzesko, MOSiR Bochnia, GKS Gromnik, którzy wkrótce także zasilą szeregi Unii Tarnów. Większość stanowili jednak uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów z klas IV-VI.

Dokładnie 9 dni, to czas trwania obozu w Hiszpanii, na który po raz pierwszy w historii udali się młodzi zawodnicy tarnowskiej Unii. Oprócz zajęć piłkarskich i meczów sparingowych z hiszpańskimi i polskimi zespołami na świetnie przygotowanych obiektach, uczestnicy mieli okazję zwiedzić największe atrakcje Barcelony oraz średniowiecznego miasta Tossa de Mar. Największym przeżyciem dla chłopców był jednak udział w meczu ligi hiszpańskiej pomiędzy FC Barceloną a Sevillą. Na stadionie pojawiło się blisko 80 000 kibiców. Uzupełnieniem wyjazdu było wykorzystanie świetnej pogody na plażowanie, spacery, gry terenowe, zajęcia z samoobrony, a także gry i zabawy integracyjne. Zainteresowanie wyjazdem było znacznie większe, a chłopcy i rodzice już pytają o kolejny obóz żałując, że czas w Katalonii minął tak szybko. Potwierdzają to ankiety, wypełnione przez zawodników, w których 100% uczestników marzy by pojechać na podobny obóz z naszym klubem, a ten odbędzie się już w lipcu.

W meczach kontrolnych, których podczas tego wyjazdu nie brakowało, Jaskółki zdobyły ogromną ilość bramek, wygrywając większość gier znaczną przewagą bramkową. Znakomicie wypadła rywalizacja z rówieśnikami z hiszpańskiej szkółki. Wyjątkowo wymagającym rywalem była drużyna ze starszej kategorii wiekowej, z którą tarnowskiej Unii przyszło zmierzyć się po raz pierwszy w systemie 11×11. Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony, zdobywając kilka bramek i kreując dużą ilość sytuacji bramkowych.

Naszym drużynom udało się zagrać mecze sparingowe z następującymi zespołami: C.F.S.Premià De Dalt U11,  C.F.S.Premià De Dalt U12, C.F.S.Premià De Dalt U14, UKS Talent Poznań U13, UKS Talent Poznań U12, UKS Talent Poznań U11, AP Końskie U12, AP Busko-Zdrój U12, Dozamet Nowa Sól U12, AP Lider Swarzędz U13

🔹🔹🔹🔹🔹
Głównym Partnerem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów jest firma Grupa Azoty. Akademia Unia Tarnów realizuje program wsparcia szkolenia tarnowskich piłkarzy #GrupaAzotyProJuniorSystem