Skip to main content

W niedzielne popołudnie, drużyna orlików Unii Tarnów zmierzyła się z kolegami ze starszej kategorii młodzika KS Łękawica. Mecz odbył się na orliku w Skrzyszowie.


Sprawdziany ze drużynami złożonymi ze starszych zawodników, pozwalają zweryfikować umiejętności zawodników oraz wyegzekwować szybsze podejmowanie decyzji, a spora liczba zdobytych bramek, zdecydowanie wpływa na wzrost poziomu pewności siebie na boisku. Kolejne mecze z drużynami występującymi w lidze młodzika już w najbliższych dniach, a rywalami będą UKS Orzeł Zbylitowska Góra oraz Tuchovia Tuchów.

zagrali: Adrian Ostręga, Miłosz Michałek, Nataniel Fasula, Filip Grzenia, Karol Rybski, Adrian Klimek, Ignacy Wasa, Patryk Fasula, Jan Tylko, Ksawery Trancygier.

Trener Sebastian Greń: ,,Mierząc się z graczami ze starszych roczników, chłopcy muszą podejmować zdecydowanie szybsze decyzje boiskowe. Konieczne jest też szukanie różnych rozwiązań w celu wygrania pojedynku i zdobycia kolejnych bramek, ponieważ chłopcy ci dominują w aspekcie motorycznym. Jestem zadowolony z postawy moich zawodników, którzy wzięli udział w meczu, ponieważ nie przestraszyli się oni starszych rywali i przez całe spotkanie dyktowali warunki gry. Przełożyło się to na dużą liczbę strzelonych goli, z czego wiele z nich po zespołowych akcjach rozpoczynanych przez naszego bramkarza. Mogłem skorzystać jedynie z połowy dostępnych uczniów, gdyż druga część tym razem nie mogła wziąć udziału w meczu ze względów wychowawczych, więc dobra gra cieszy tym bardziej. Przed nami kolejne pojedynki, a w najbliższych dniach także kilkudniowy wyjazd do Zakopanego na turniej API, więc chłopcy, którym zależy na występach ,,z jaskółką” na piersi muszą prezentować odpowiednią postawę nie tylko na boisku, ale także poza nim.”