Skip to main content

Jaskółeczki z rocznika 2012 w piątkowy wieczór zmierzyły się z drużyną English Football Tarnowiec


Mecz rozegrany został wieczorem na boisku przy ul. Norwida. Biało niebieskie Orliki młodsze podejmowały zespół English Football. Spotkanie trwało blisko 90 minut i rozegraliśmy je systemem 6 + 1. Podało sporo bramek, a mecz stał na bardzo dobrym poziomie. Po wyrównanej grze nasi chłopcy bardzo cieszyli z końcowego rezultatu.

Okiem Trenera – Marcin Zając: Jestem bardzo zbudowany postawą chłopaków dlatego, że podczas meczu dwa razy przegrywali różnicą trzech bramek, a koniec końców potrafili dogonić rywala a następnie przechylić szalę na naszą korzyść. Wynik oczywiście jest drugorzędny bardziej chodzi o pokazanie charakteru i woli walki do samego końca za co zasłużyli na brawa, bo tego elementu brakowało nam często na turniejach. Chłopcy od tygodnia trenują już na zewnątrz. Był to pierwszy sparing na wiosnę w systemie 6 + 1, dlatego było widać lekkie zagubienie jeśli chodzi o strukturę ustawienia. Ten element przyjdzie z czasem, a już w kolejny weekend zagramy mini turniej z drużynami z regionu.

Skład U-10 Unia Tarnów: Oliwier Mężyk, Olivier Białas, Patryk Mróz, Filip Sterna, Maksymilian Miłkowski, Aleksander Furmański, Bartłomiej Witek, Antoni Padło, Miłosz Żesławski, Oskar Adamczyk, Jakub Hajdo.