Skip to main content

W ubiegły weekend zmagania w lidze żaków rozpoczęli zawodnicy z roczników 2013 i 2014 ZKS Unii Tarnów . Pierwszy turniej odbył się w Bochni, a wzięły w nim także udział zespoły ABC Futbolu Bochnia, Champions Brzesko i Gdovia Gdów.


W każdym kolejnym turnieju następuje podział na dwie nowe grupy, które rywalizują w nowych lokalizacjach. Rozgrywki odbywają się co dwa tygodnie, a gospodarzem jest kolejna drużyna. W ciągu turnieju każdy z zespołów biorących udział w lidze, wystawia dwa składy, rywalizujące równocześnie na kilku boiskach w podziale na poziom zaawansowania.

Okiem Trenera – Sebastian Greń: ,,Zawodnicy Unii, w ciągu rozegranych 6 meczów zdobyli kilkanaście bramek, jednak najważniejsza była możliwość rywalizacji z kolejnymi zespołami, z którymi jeszcze nie mieliśmy okazji zagrać. W czasie trwania tych rozgrywek, zmierzymy się z piętnastoma drużynami, głównie z terenu Brzeska i Bochni. Kolejne mecze, odbędą się za 2 tygodnie na naszych obiektach. Sama formuła jest bardzo korzystna dla dzieci, ponieważ każde z nich ma zapewnione 3 mecze, więc 60 minut gry na minimum dwóch boiskach, co pozwala na utrzymanie wysokiej intensywności, bez zbędnego czekania.”

Skład U-9 i U-8 Unia Tarnów: Dawid Graniczkowski, Iwo Dochniak, Patryk Świętochowski, Leon Tylko, Jan Czosnyka, Błażej Niemiec, Maciej Molenda, Wiktor Lubera, Wiktor Szczepanek, Mateusz Zydroń, Eryk Nowak, Julian Wójcik.