Skip to main content

W sobotni poranek, na hali sportowej w Oleśnie, zawodnicy z kategorii U-9 udali się na gry kontrolne z rówieśnikami z Niecieczy oraz Tarnovii.  Każdy zespół rozegrał w sumie 4 mecze w systemie każdy z każdym.


Każdy z zespołów rozegrał we wszystkich meczach łącznie 90 minut. Spotkania przebiegały w przyjaznej atmosferze, a gra była na dobrym i wyrównanym poziomie. Padło wiele efektownych bramek, które mogły podobać się zgromadzonym na hali kibicom.

Okiem Trenera – Sebastian Greń: ,,Był to pierwszy tego rodzaju trójmecz między naszymi drużynami, jednak na pewno nie ostatni, bo jesteśmy już umówieni na kolejne gry, tym razem na boiskach trawiastych w Tarnowie. Każdy z zespołów prezentuje zbliżony poziom, więc tym bardziej warto się ze sobą mierzyć częściej. Szansę gry dostało aż 11 zawodników, co w systemie halowym jest dość dużą liczbą. Początkowo mieliśmy rozegrać mecze w systemie 6+1 na orliku, jednak pogoda zmusiła nas do przejścia na halę. Na uwagę zasługuje fakt, że chłopcy w każdym meczu dążyli do wygranej. W jednym z meczów przy trzech bramkach straty, w ciągu 1-2 minut odrobili straty i dążyli do kolejnych trafień. Takie nastawienie na pewno zaprocentuje w kolejnych grach. Przed nami udział w rozgrywkach bocheńskiej jak i tarnowskiej ligi żaków.”

Skład U-9 Unia Tarnów:  Klaudiusz Rzepka, Dawid Graniczkowski, Iwo Dochniak, Oliwier Sułkowski, Patryk Świętochowski, Leon Tylko, Krystian Ostręga, Karol Blacha, Jan Czosnyka, Maciej Molenda, Błażej Niemiec.