Skip to main content

Zawodnicy z rocznika 2013 i 2014 zagrali w kolejnej serii gier Ligi Żaków, a rywalami tym razem były drużyny Gdovia Gdów, TS Wolni Kłaj i Fair-Play Bochnia. Każda drużyna rozegrała mecze w podziale na zawodników starszych oraz młodszych, równocześnie na kilku boiskach, więc każdy z chłopców miał możliwość spędzić na murawie dużą ilość czasu. Unia Tarnów zaprezentowała się ponownie z bardzo dobrej strony i po widowiskowej grze, zdobyła bardzo dużą ilość bramek.


 

Okiem Trenera – Sebastian Greń: ,,Kolejne minuty turniejowe dla naszych zawodników, szansę otrzymali kolejni zawodnicy. Z każdą kolejną grą coraz lepiej realizujemy fundamenty gry, które w czasie treningów staramy się przekazać dzieciom. Przekłada się to na ich rozumienie gry, a więc znacznie szybsze i lepsze decyzje podejmowane na boisku. Staramy się by każda akcja rozpoczynała się od naszego bramkarza krótkim podaniem, nawet pod presją przeciwnika, by dzieci uczyły się reagować w sporym deficycie czasu. Sporo z drużyn, z którymi gramy woli jednak pozbyć się piłki i zagrać ją jak najdalej od swojej bramki, co niekorzystnie wpływa na rozwój sportowy tych dzieciaków. Przed nami kolejne gry, których na każdy tydzień zaplanowanych mamy najczęściej dwie.”

Skład U-9 i U-8 Unia Tarnów: Dawid Graniczkowski, Iwo Dochniak, Klaudiusz Rzepka, Leon Tylko, Błażej Niemiec, Mateusz Zydroń, Jan Fleszar, Krystian Ostręga, Maciej Molenda.