Skip to main content

W ubiegłym tygodniu byliśmy świadkami rewanżowego pojedynku derbowego w ramach II Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych pomiędzy Akademią ZKS Unia Tarnów i Tarnovią Tarnów.


W pierwszym spotkaniu drużyn po bardzo emocjonującym spotkaniu 3 punkty z Bandrowskiego wywiozła UNIA. Mecz miał jednostronny przebieg. Od pierwszej do ostatniej minuty na dobrze przygotowanym boisku TOSiR prym wiodła drużyna z jaskółką w herbie. Warto podkreślić, że drugi mecz z rzędu hatrickiem popisał Kacper Rajca co jest na pewno wydarzeniem godnym odnotowania. Drużna Juniorów Młodszych ZKS Unia Tarnów zwycięstwem przypieczętowała wygranie ligi i awans do małopolskiej elity.

Okiem trenera – Paweł Węgrzyn: Drużyna bardzo dobrze mentalnie przygotowała się do meczu. Każdy z zawodników chciał sportowo udowodnić swoją jakość piłkarską. Sądzę, że dziś byliśmy na innym poziomie piłkarskim, ale również wolicjonalnym. Przez pierwsze 60 minut graliśmy bardzo płynnie i swobodnie. Gratuluje drużynie dobrego meczu i zwycięstwa w prestiżowym spotkaniu.

ZKS Unia Tarnów – Tarnovia Tarnów 4 – 0 ( 2 – 0 )

Bramki: 1:0 Rajca asysta Witek, 2:0 Rajca asysta Witek, 3:0 Rajca, 4:0 Padło asysta Gala.

Skład: Misiaszek ( Mazurkiewicz ) – Rzeszut ( Budzik Filip ), Popiela ( Bober ), Szczeciński – Witek ( Ołpiński ), Rachfal, Padło ( Borzęcki ), Mróz (Jaworski)  – Rajca, Gala, Zbylut (Trancygier).