Skip to main content

Juniorzy młodsi remisują w meczu z drużyną Pogoń Kraków.


W niedzielne słoneczne przedpołudnie Unia Tarnów gościła drużynę z Krakowa na stadionie TOSiR. Jaskółki miały problem z dobrym wejściem w mecz, co skutkowało groźnymi atakami ze strony gości. Po jednym z nich sędzia wskazał na jedenastkę, którą z sukcesem obronił nasz bramkarz Jakub Strzałka. W drugiej połowie również nie obyło się bez kontrowersji, gdyż trzykrotnie arbiter tego spotkania wskazał na wapno. W wyniku tego gospodarzom przyznano dwa rzuty karne i pierwszy z nich na bramkę zamienił Łukasz Musiał. Następnie goście po błędzie Jaskółek stworzyli sobie dogodną sytuację w środku pola, którą zamienili na bramkę. Drugi rzut karny po dobitce wykorzystał Filip Gala, zmieniając wynik spotkania na korzyść gospodarzy. Jednak w końcówce meczu goście wykorzystali rzut karny i doprowadzili do remisu.

Okiem trenera – Paweł Węgrzyn: Niestety drużyna podeszła do całego mikrocyklu nieodpowiedzialnie i wynik tego spotkania jest efektem działań tygodniowych. W meczu tym nie mogłem skorzystać ze sporej grupy zawodników, którzy pauzowali za zachowania szkolne. Dodatkowo nieodpowiednie zachowanie jednego z naszych liderów i czerwona kartka w pierwszej połowie zepsuły cały plan na mecz. Jeśli mamy się rozwijać i wygrywać to musimy dojrzeć. Wyciągniemy wnioski i konsekwencje.

ZKS UNIA TARNÓW  – POGOŃ KRAKOW  2- 2 ( 0 – 0 )

Bramki: Łukasz Musiał, Filip Gala.

Skład: Strzałka – Musiał, Szczeciński, Rzeszut, Zagórski –  Kantor, Bober, Garncarz – Szarek, Wojtanowski, Rajca oraz Mazurkierwicz, Bryl, Dębowski, Fortuna, Szarek, Trancygier, Gala.

🔹🔹🔹🔹🔹
Głównym Partnerem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów jest firma Grupa Azoty. Akademia Unia Tarnów realizuje program wsparcia szkolenia tarnowskich piłkarzy #GrupaAzotyProJuniorSystem