Skip to main content

Przegrana Juniorów młodszych w starciu z AS Progres Kraków.


Juniorzy młodsi Akademii ZKS Unia Tarnów inaczej wyobrażali sobie start swoich rozgrywek. W drugiej kolejce I Wojewódzkiej Ligi B1 nieznacznie ulegli bardzo mocnej ekipie AS Progres Kraków 2:1. Jaskółki zagrały dwie bardzo różne połowy. W pierwszej zawodnicy nie radzili sobie zbyt dobrze z siłą fizyczną rywala i bezpośrednim ich stylem gry. Natomiast w drugiej połowie zawodnicy Unii wykazali się większą odwagą w grze i szybko trafili kontaktową bramkę. Niestety kilka klarownych okazji bramkowych Unia nie zamieniła na gola i do Tarnowa drużyna wróciła bez punktów.

Okiem trenera – Paweł Węgrzyn: Niestety w tym meczu nie potrafiliśmy się dostosować do boiska, panujących warunków, jak i stylu gospodarzy. Pierwsze minuty były bardzo obiecujące, ponieważ mieliśmy receptę na pressing rywala i kilka razy dobrze przedostaliśmy się pod bramkę Progresu. Później dwie stracone bramki ustawiły mecz. Mimo to drużyna pokazała jednak w drugiej połowie, że potrafi sprostać rywalowi, przede wszystkim pod względem agresywności w walce o piłkę. Jestem spokojny o chłopaków pod względem piłkarskim i taktycznym, jednak muszą pokazać formę i odwagę z meczów sparingowych.

AS Progres Kraków – ZKS Unia Tarnów  2 – 1 (2 – 0)

Bramki: Wiktor Wojtanowski – asysta Kacper Rajca.

Skład: Strzałka – Zagórski, Szczeciński, Rzeszut, Słowik-  Gala, Bober, Jaworski – Kantor, Wojtanowski, Rajca oraz Mazurkiewicz Jan, Budzik Filip, Musiał, Kogut, Witek, Mazurkiewicz Nikodem.

🔹🔹🔹🔹🔹
Głównym Partnerem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów jest firma Grupa Azoty. Akademia Unia Tarnów realizuje program wsparcia szkolenia tarnowskich piłkarzy #GrupaAzotyProJuniorSystem