Skip to main content

Drużyna Juniorów młodszych Akademii ZKS Unia Tarnów zmierzyła się towarzysko z drużyną Dap Dębica.


Juniorzy młodsi z Akademii ZKS Unia Tarnów rozegrali mecz sparingowy z Dap Dębica – jesiennym zwycięzcą pierwszej Podkarpackiej Ligi B1. Poziom rozgrywanego spotkania był na wysokim poziomie, gdyż obie drużyny zaprezentowały dobrą organizację gry zarówno defensywnej jak i ofensywnej. Początek meczu należał zdecydowanie do Jaskółek, jednak starszy i bardziej doświadczony zespół z Dębicy w drugiej połowie odwrócił losy spotkania.

Okiem trenera – Paweł Węgrzyn: Drużyna zaprezentowała się korzystnie, mimo że graliśmy z jedną z najsilniejszych drużyn zimowych gier kontrolnych. Zawodnicy angażują się w każde rozgrywane spotkanie i rywalizują do ostatniej minuty meczu, dlatego też przed pierwszym meczem ligowym będę miał spory ból głowy, którego gracza desygnować na boisko. W tym spotkaniu lepsza w naszym wykonaniu była pierwsza połowa, w drugiej natomiast mniej udanie realizowaliśmy zadania, niepotrzebnie kierowaliśmy grę w boczne sektory boiska i narażaliśmy się na mocny pressing rywali.

ZKS Unia Tarnów – DAP Dębica 1 – 2 ( 1 – 1 )

Bramki: Bober Filip.

Skład: Gajczewski  – Ołpiński, Musiał, Szczeciński, Zagórski – Kantor, Bober, Gala – Szarek, Wojtanowski, Rajca oraz Borzęcki, Dulian, Witek, Jankowski, Stelmach, Dmytrenko, Słowik.

🔹🔹🔹🔹🔹
Głównym Partnerem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów jest firma Grupa Azoty. Akademia Unia Tarnów realizuje program wsparcia szkolenia tarnowskich piłkarzy #GrupaAzotyProJuniorSystem