Skip to main content

Serie gier kontrolnych w Nowym Roku rozpoczęli Juniorzy Młodsi Akademii Piłkarskiej ZKS Unia Tarnów. Pierwszym przeciwnikiem była drużyna SMS Stal Mielec – wiodąca ekipa podkarpackiej ligi juniorów.


Mecz bardzo wyrównany w związku z uczestnictwem drużyn o podobnym poziomie sportowym. Pierwsza cześć pokazała więcej sytuacji strzeleckich drużyny z Mielca. W drugiej połowie role się odwróciły i to zespół Unii był bliżej zwycięstwa. Na koniec wszyscy byli zgodni – to był wartościowy sparing!

Okiem trenera – Paweł Węgrzyn: Mieliśmy problemy z dyscypliną taktyczną w tym meczu, dlatego analiza tego spotkania skupi się na tym aspekcie. W pierwszej połowie dołożyliśmy dużo indywidualnych błędów technicznych, dlatego nawet dobre wybory boiskowe nie udawały się. W drugiej połowie poprawiliśmy te elementy i zyskaliśmy kontrole nad meczem. W okresie między rundami wprowadzamy kilka nowych rozwiązać boiskowych, to normalne, że potrzeba czasu na lepszą realizację.

Mecz kontrolny / U – 17 junior młodszy B1

ZKS Unia Tarnów – Stal Mielec 2 – 2 ( 0 – 1 )

Bramki: Wiktor Jankowski, Jakub Ołpiński

Skład: Mazurkiewicz Jan  – Ołpiński, Musiał, Szczeciński, Słowik – Grzywa, Jaworski, Bober, Fortuna – Trancygier, Gala oraz Budzik Filip, Stelmach, Dębowski, Jankowski, Bryl, Borzęcki.