Skip to main content

W ubiegłą sobotę do Centrum Treningowego ZKS UNIA Tarnów zawitała drużyna Limanovii Limanowa w ramach II Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych. Był to pojedynek zespołów ze szczytu tabeli.


Pierwsza połowa to wyrównana gra dwóch zespołów. Unia prowadziła grę, długo utrzymywała się przy piłce, lecz wykreowała za mało okazji by pokusić się o bramki. Limanovia była bardzo konkretna, stworzyła dwie groźne sytuacje po atakach szybkich, które mogła zamienić na gole. Druga połowa to pełna dominacja zespołu z Tarnowa – urozmaicona gra, zarówno bocznymi sektorami jak i centralnym – efekt to 3 zdobyte bramki. W pełni zasłużone trzy punkty do ligowej tabeli zostały w Tarnowie.

Paweł Węgrzyn: Zagraliśmy z zespołem, który zdecydowanie postawił najcięższe warunku gry w tym sezonie. W pierwszej połowie dobrze budowaliśmy akcje w pierwszej i drugiej strefie, lecz często podejmowaliśmy złe decyzje w przestrzeniach bliżej bramki rywala. Druga połowa to nasza konkretna gra i dobre decyzje w strefie trzeciej, co zaowocowała bramkami. Drużyna rozegrała dobry mecz, dużo akcentów gry wymaga doskonalenia na co zwrócimy uwagę w treningu.

ZKS Unia Tarnów -Limanovia Limanowa 3 – 0 (0 – 0)

Bramki dla ZKS Unia Tarnów zdobywali: Zbylut Mateusz 1x, Mróz Kamil 1x, Stelmach Maksymilian 1x.

Skład ZKS Unia Tarnów: Misiaczek (Mazurkiewicz) – Budzik, Popiela, Witek (Musiał) – Szarek, Rzeszut (Borzęcki), Rachfał, Ołpinski (Dulian) –  Zbylut (Grzywa), Gala (Stelmach), Szczurek (Mróz).