Skip to main content

W niedzielne popołudnie na stadion TOSiR zawitała drużyna Dunajca Nowy Sącz na mecz z Akademią Piłkarską ZKS Unia Tarnów w ramach II Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych. Zespół z Nowego Sącza chcąc doskoczyć do czołówki w ligowej tabeli musiał wygrać to spotkanie.


Unia przystąpiła do spotkania bardzo zmobilizowana. Od początku spotkania przeważała i kreowała sytuację. Dunajec swoich szans szukał w średniej obronie i szybkich akcjach po przechwytach piłki. Na prowadzenie szybko wyszła Unia, ale Dunajec jednak odpowiedział bramką z rzutu karnego. Do przerwy to jednak zespół z Tarnowa schodził lepszy o dwie bramki. Druga połowa to optyczna przewaga Jaskółek i kiedy wydawało się, że kolejne bramki są kwestią czasu, Unia sprokurowała sytuację dla gości w swoim polu karnym i straciła w prosty sposób bramkę. Zawodnicy z Tarnowa potrafili jednak uspokoić swoją grę i mądrze rozegrać końcówkę spotkania. Po szybkich akcjach zdobyli kolejne dwa gole.

Okiem trenera – Paweł Węgrzyn: Byliśmy dziś drużyną lepszą na murawie i zasłużenie odnieśliśmy zwycięstwo. Uważam jednak, że powinniśmy w lepszy sposób wykorzystać przestrzeń za linią obrony rywala, która ustawiona była bardzo wysoko. Przez moment straciliśmy kontrole nad meczem, po czwartej bramce drużyna odzyskała rytm.

ZKS Unia Tarnów – Dunajec Nowy Sącz 5 – 2 ( 3 – 1 )

Skład ZKS UNIA Tarnów: Misiaczek ( Mazurkiewicz ) – Rzeszut, Popiela, Budzik ( Szczeciński )- Ołpiński ( Fortuna ), Jaworski ( Bober ), Rachfał, Mróz ( Witek ) – Rajca, Gala ( Wojtanowski ), Zbylut ( Szczurek ).

Bramki zdobywali: Kacper Rzeszut – asysta Filip Gala, Filip Gala – asysta Kacper Rzeszut, Filip Szczurek – asysta Jakub Popiela, Kacper Rajca – asysta Wiktor Wojtanowski, Wiktor Wojtanowski – asysta Filip Szczurek.