Skip to main content

Kolejną grę kontrolną juniorzy młodsi Akademii Piłkarskiej ZKS UNIA Tarnów rozegrali z drużyną Zorzy Zaczarnie. Był to pierwszy mecz, który nasi zawodnicy z roczników 2008, 2007 i 2006 rozegrali z drużyną seniorską.


Na tle doświadczonego rywala zespół zaprezentował się dobrze. Prowadził grę i starał się realizować klubową filozofię prowadzenia walki sportowej. Mecz zakończył się remisem, a cenne doświadczenia i wyciągnięte wnioski pozwolą młodym zawodnikom na dołożenie kolejnej cegiełki w budowaniu swoich indywidualnych umiejętności.

Okiem trenera – Paweł Węgrzyn: Chłopcy pierwszy raz rywalizowali z seniorską drużyną i fizycznie doświadczyli, że to inna gra. Odpowiedzialność za piłkę, czas operowania nią, jak również szybkość podejmowania decyzji to elementy, które zdecydowanie w rywalizacji z doświadczonymi zespołami trzeba posiadać na dobrym poziomie. To był wartościowy sparing i na pewno będziemy się sprawdzać w takich rywalizacjach.

ZKS Unia Tarnów – Zorza Zaczarnie 2 – 2 ( 0 – 0 )

Bramki: Maksymilian Stelmach, Radosław Grzywa

Skład: Strzałka  – Musiał, Szczeciński, Rzeszut, Szarek – Grzywa, Jaworski, Kantor, Gala – Trancygier, Rajca oraz Stelmach, Jankowski, Borzęcki, Fortuna, Ponikiewski, Zagórski, Słowik.