Skip to main content

W Ostatnim spotkaniu kontrolnym przed rozgrywkami II Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych zespół Akademii Piłkarskiej ZKS Unia Tarnów zmierzył się z drużyną Garbarni Kraków.


Na boisku w Krakowie spotkały się dwie dobre i wyrównane drużyny. Pierwsza połowa to bardzo dobra organizacja zespołu Unii na własnej połowie i skoki pressingowe, co zaowocowało dwoma bramkami zdobytymi przez Oliwiera Trancygiera. W drugiej połowie zespół gospodarzy był drużyną dyktującą warunki i tempo gry. W samej końcówce spotkania Unia potrafiła umiejętnie uspokoić własne poczynania na boisku, umiejętnie rozgrywając piłkę i utrzymując się przy niej – zasłużenie wygrywając mecz.

Okiem trenera – Paweł Węgrzyn: Mieliśmy dobre momenty w tym spotkaniu i dobrze, że mogliśmy je zaprezentować na tle bardzo mocnego rywala. Jestem zadowolony przede wszystkim z pierwszej połowy, gdzie posiadaliśmy kontrolę nad meczem, w drugiej odsłonie pozwoliliśmy Garbarni  na zbyt wiele, co mogło się przełożyć na wynik. Patrząc na perspektywę rozpoczynających się za pięć dni rozgrywek, na klasę rywala – jestem pozytywnie nastawiony i zarówno ja jak i drużyna nie możemy doczekać się pierwszego meczu.

Mecz kontrolny – junior młodszy B1

Garbarnia Kraków – ZKS Unia Tarnów 1 – 2 ( 0 – 2 )

Bramki dla ZKS Unia Tarnów zdobywali: Olivier Trancygier x2 ( asysta przy pierwszej bramce Filip Gala).

Skład ZKS Unia Tarnów: Mazurkiewicz Jan  – Budzik Filip, Popiela, Rzeszut  – Fortuna, Jaworski, Kantor, Mróz – Rajca, Trancygier, Gala oraz  Strzałka, Garncarz, Borzęcki, Smoleń, Zagórski, Zbylut, Jankowski, Dmytrenko, Mazurkiewicz Nikodem, Ołpiński.