Skip to main content

W ubiegłą sobotę na sztucznym boisku TOSiR przy ulicy Wojska Polskiego w Tarnowie pierwsza drużyna trampkarzy Akademii Piłkarskiej ZKS Unia Tarnów podejmowała zdecydowanego lidera rozgrywek Garbarnie Kraków.


Obie drużyny stworzyły bardzo dobre widowisko, w którym nie brakowało emocji, sportowej walki ale również jakości piłkarskiej. W pierwszej połowie mecz toczył się głównie w środku pola, ale to Unia była bliższa zdobycia bramki stwarzając dwie stuprocentowe okazje do wyjścia na prowadzenie. Druga połowa bardzo otwarta a okazje bramkowe kreowane były przez obydwa zespoły. W 77 minucie spotkania po zespołowej akcji Unii Tarnów – Mateusz Zbylut, pięknie dograł w pole karne do Wojciecha Dębowskiego, który starał się od razu uderzać na bramkę, lecz został sfaulowany przez zawodnika Garbarni. Sędzia bez wahania odgwizdał rzut karny, który pewnie wykorzystał Filip Gala.  Unia odniosła zasłużone zwycięstwo.

Okiem trenera – Paweł Węgrzyn: Gratuluje drużynie i bardzo się cieszę. Zagraliśmy mecz na swoich zasadach. Zawodnicy dziś pokazali nie tylko dużą wolę walki ale dużo jakości piłkarskiej przy jednoczesnej realizacji naszych zasad. Przy tak zdeterminowanej dziś drużynie byłem pewny, że uda się nam strzelić zwycięską bramkę.

ZKS Unia Tarnów – Garbarnia Kraków 1 – 0 ( 0 – 0 )

Bramka: Filip Gala – 77 minuta spotkania – z rzutu karnego ( faul na Wojciech Dębowski ).

SKŁAD ZKS Unia Tarnów: Gajczewski – Witek , Markowicz, Popiela – Gala, Jaworski , Borzęcki , Kowal – Zbylut, Rzeszut, Dębowski oraz  Słowik, Dulian, Jankowski, Zagórski.