Skip to main content

W niedzielę 09.10.2022 zawodnicy Unii Tarnów rozegrali pojedynek z drużyną z Rabki.

Pierwsza połowa spotkania jak i cały mecz był bardzo emocjonujący. Pierwszą bramkę zdobyła unia po dobrym pressingu na bramkarza i ładnym strzale Krystiana Karguli. Goście odpowiedzieli bramką z karnego. Jeszcze przed przerwą zespół przyjezdny stracił gola po samobójczym strzale. Druga połowa przyniosła sporo emocji. Piłkarze Rabki szybko wyrównali po kolejnym rzucie karnym, jednak jaskółki walczyły do końca o wygraną i w ostatniej akcji spotkania bardzo ładną bramkę po centrostrzale zdobył Jan Owsianko. Ostatecznie po dobrym spotkaniu Uniści wygrywają 3:2.

Okiem trenera – Paweł Lubera: Drużyna zagrała solidnie, dobrze operowała piłką. Brakowało tylko ostatniego podania i finalizacji do strzelenia więcej goli. Mieliśmy małe problemy w defensywie, ale będziemy pracować nad lepszym ustawieniem się przy piłce otwartej.

Unia Tarnów-Digi Rabka 3:2(2:1)

Bramki: Owsianko, Kargula

Skład ZKS Unia Tarnów: Skibicki – Szegda, Burnat, Trojanowski – Chalcarz, Leśniak, Kargula, Kaim – Kozioł, Owsianko, Baca, Bzduła, Fasula, Bryl, Pokrywka