Skip to main content

Uczniowie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów, podopieczni programu Grupa Azoty Pro Junior System, bez większych problemów zwyciężyli w turnieju powiatowym, w którym wystąpiły wszystkie tarnowskie szkoły podstawowe, a następnie w etapie rejonowym pokonali zespołu z powiatów tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego. Rozegrali oni 8 spotkań, wygrywając wszystkie i strzelając aż 21 bramek, nie tracąc przy tym ani jednej! Awans do finału wojewódzkiego wywalczyła jedynie najlepsza drużyna poprzednich etapów.


Okiem trenera – Sebastian Greń: ,,Jestem bardzo zadowolony z postawy chłopców, ponieważ nie jest łatwo udokumentować swoją przewagę piłkarską w postaci strzelonych bramek w meczach, które trwają jedynie 10 minut i dzieli je bardzo długi czas oczekiwania. Tym bardziej gratuluję moim zawodnikom, że byli przygotowani na każdy z nich i w pełni wykorzystali czas spędzony na boisku, zdobywając dużą liczbę pięknych trafień. Na uwagę jednak zasługuje fakt, że nie dopuścili oni do straty choćby jednej bramki, co w grze na hali jest niezwykle trudne. Dla nas te dwa etapy były tylko kolejnymi krokami, do finału wojewódzkiego, który od samego początku był naszym celem. Jedziemy do Kamienicy, gdzie będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony.”

Skład Unii Tarnów: Filip Rzepka, Jakub Kolak, Jan Tylko, Adrian Klimek, Filip Grzenia, Adrian Ostręga, Hubert Włodarczyk, Karol Rybski, Maksymilian Miłkowski, Sebastian Kantor, Michał Imioło, Miłosz Michałek.