Skip to main content

Zwycięstwem 2-1 zakończyło się spotkanie w II małopolskiej lidze młodzików pomiędzy Unią Tarnów a Tarnovią Tarnów, która aby mieć możliwość zwyciężyć w ligowej tabeli, musiała zdobyć komplet punktów.


Zawodnicy Unii wyszli na prowadzenie już w 20 sekundzie spotkania, perfekcyjnie rozpracowując defensywę rywali. W drugiej połowie Jaskółki podwyższyły prowadzenie i utrzymały wynik do końca meczu, tracąc bramkę kontaktową w ostatnich minutach pojedynku. Był to tym samym 7 mecz bez porażki tarnowskiej Unii, która nie doznała porażki od blisko dwóch miesięcy, prezentując odważną grę we wszystkich rozegranych w tym sezonie grach.

Okiem trenera – Sebastian Greń: ,,Cieszy dobra dyspozycja całego zespołu i przekonanie chłopców, że są w stanie grać na bardzo dobrym poziomie z każdym rywalem, dążąc do wygranej, co dziś ostatecznie osiągnęliśmy, natomiast w 13 ligowych meczach daliśmy się pokonać tylko 2 razy. Kolejny mecz z rzędu trafiamy bramkę z pierwszej minucie meczu, co pokazuje, że chcemy narzucać swój styl gry już od pierwszej akcji meczu. Stworzyliśmy kilka świetnych okazji do trafienia bramki, ale rywale także kilka razy sprawdzili formę naszego dobrze dysponowanego bramkarza, Miłosza Michałka. Rywale to zespół w zdecydowanej większości złożony z zawodników urodzonych w roczniku 2010, przy naszej drużynie złożonej po połowie z graczy z roczników 2010 i 2011, więc tym bardziej pochwalić należy umiejętności pokazane przez Jaskółki w tym pojedynku. Oczywiście są momenty w grze, które będziemy chcieli poprawić w czasie jednostek treningowych.”

ZKS Unia Tarnów  – Tarnovia Tarnów 2:1 (1:0)

Bramki: Filip Rzepka (as. Ksawery Trancygier), Jonasz Miśkowicz (as. Emanuel Grzywiński)

Skład ZKS Unia Tarnów: Miłosz Michałek, Filip Rzepka, Ksawery Trancygier, Filip Grzenia, Emanuel Grzywiński, Filip Kocik, Jakub Łabno, Jonasz Miśkowicz, Jakub Kolak, Seweryn Jankowski, Aleksander Krużel, Markus Partyka-Zalewski, Artur Bondar.