Skip to main content

Świetnym występem mogą pochwalić się zawodnicy z roczników 2010-2011, którzy 11 listopada udali się do Nowin koło Kielc, by wziąć udział w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski w futsalu.


Jaskółki zdecydowanie zajęły 1 miejsce spośród 5 zespołów, które także walczyły o awans do kolejnej fazy eliminacji. Warto zaznaczyć, że Unia Tarnów wygrała 3 spotkania z czego jedno zakończyło się remisem. Wrażenie robi bilans bramkowy, który w 4 rozegranych meczach wyniósł 33 zdobyte bramki i tylko 3 stracone. Oprócz tarnowskiego zespołu, awans do półfinałów wywalczył z drugiego miejsca Piast Gliwice, a poza nim Unia zmierzyła się z UMCS Lublin, Klimontów oraz GKS Invex Remedis Nowiny, a więc z zespołami na co dzień trenującymi futsal.

Okiem trenera – Sebastian Greń: ,,Chłopcy zagrali bardzo widowiskowo. Bilans bramkowy pokazuje, że realizowali oni nie tylko założenia w fazie atakowania, ale także bardzo skutecznie grali w fazie bronienia. Tylko 3 stracone bramki, w 1 z 4 meczów przy zatrzymywanym czasie gry, to bardzo dobry rezultat. Cieszy awans, ale jeszcze bardziej styl w jakim został wywalczony. Nie byliśmy pewni czy do kolejnej rundy wejdą jeden czy może dwa zespoły, więc nie zamierzaliśmy kalkulować i chcieliśmy zdobyć więcej bramek niż Piast Gliwice, z którym zremisowaliśmy pierwsze spotkanie 3:3. Był to mecz, w którym zarówno my jak i Piast, stracił jedyne bramki w turnieju. W przeciągu całego turnieju każdy z zawodników trafiał do siatki rywali, co też pokazuje dobrą wymienność pozycji. Rywale to zespoły znane z występów na futsalowych parkietach, więc bardzo budują umiejętności zaprezentowane przez naszych zawodników. Czekamy na losowanie kolejnej fazy mistrzostw, by móc sprawdzić się na tle jeszcze bardziej zaawansowanych ekip”.

Tabela:

  1. Unia Tarnów 10 pkt (33:3)
  2. Piast Gliwice 10 pkt (24:3)
  3. GKS Fustal Nowiny 6 pkt
  4. UMCS Lublin 3 pkt
  5. Klimontów 0 pkt

Wyniki:

Unia Tarnów – UMCS Lublin 14:0 (11:0)
Unia Tarnów – Klimontów 12:0 (6:0)
Unia Tarnów – GKS Nowiny 4:0 (2:0)
Unia Tarnów – Piast Gliwice 3:3 (0:2)

Skład ZKS Unia Tarnów: Filip Rzepka, Ksawery Trancygier, Filip Grzenia, Emanuel Grzywiński, Jakub Łabno, Jonasz Miśkowicz, Jakub Kolak, Aleksander Krużel, Adrian Klimek, Adrian Ostręga, Karol Rybski.