Skip to main content

Zawodnicy Unii Tarnów rozpoczęli sezon od wyjazdowej wygranej 2:0 z Tarnovią Tarnów.


Przez zdecydowaną większość meczu, to Jaskółki kontrolowały przebieg meczu, dłużej utrzymując się przy piłce i cierpliwie budując akcje od własnej bramki. Oba zespoły stworzyły kilka okazji do zdobycia bramki, jednak dwa zdobyte gole z pewnością zachęcą zawodników Unii do takiej gry w kolejnych spotkaniach.

Okiem Trenera – Sebastian Greń: ,,Nasi zawodnicy od początku spotkania narzucili swój styl gry. W pierwszych kilkunastu minutach meczu, dzięki ciągłemu utrzymywaniu się przy piłce, stworzyliśmy kilka okazji do zdobycia bramki, jednak cierpliwa i konsekwentna gra została nagrodzona dopiero w drugiej połowie, gdy zdobyliśmy dwie bramki po podaniach i ruchu bez piłki, nad którym pracowaliśmy w ostatnim czasie. Najważniejsza dla nas była odważna gra pod presją przeciwnika i kontrola środka pola, co udało się zrealizować. Drużyna gospodarzy ograniczała się do bezpośredniej gry, starając się jednym podaniem przedostać pod naszą bramkę, a efektem tego było kilka groźnych stałych fragmentów gry, jednak Miłosz Michałek zachował koncentrację przez całe spotkanie nie dając się pokonać przy kilku sytuacyjnych uderzeniach.”

Tarnovia Tarnów – ZKS Unia Tarnów 0:2

Skład ZKS Unia Tarnów: Seweryn Jankowski, Emanuel Grzywiński, Jakub Kolak, Ksawery Trancygier, Filip Rzepka, Karol Rybski, Miłosz Michałek, Adrian Ostręga, Aleksander Krużel, Nikodem Morawiec, Nataniel Fasula, Jan Tylko, Filip Kocik.