Skip to main content

Halowa piłka nożna to kolejna dyscyplina po koszykówce oraz biegach, w której najlepszą szkołą w Tarnowie okazała się SMS ZKS Unia Tarnów.


W turnieju udział wzięło 15 szkół, a zawodnicy Unii Tarnów zwyciężyli we wszystkich 6 rozegranych meczach, zdobywając 17 bramek, a tracąc 3. Jaskółki mierzyły się z: SP20, SP17, SP14, SP15, SP1, SP Sacre Coeur.

Okiem trenera – Sebastian Greń: ,,Gratuluję chłopcom dobrej dyspozycji i wygranej w całym turnieju, co nie było rzeczą łatwą, biorąc pod uwagę, że mecze trwały tylko 8 minut, a przerwa między nimi to minimum godzina, więc pod względem szkoleniowym nie miały one większego sensu. Celem jednak był awans do zawodów regionalnych, by tam zagrać już w większym wymiarze czasu. W zawodach wzięło udział kilkanaście szkół z terenu miasta Tarnowa, więc cieszy fakt, że futsal to kolejna dyscyplina, w której mogliśmy się pokazać z jak najlepszej strony.”

Skład Unia Tarnów: Filip Rzepka, Ksawery Trancygier, Filip Grzenia, Emanuel Grzywiński, Jakub Łabno, Jonasz Miśkowicz, Aleksander Krużel, Karol Rybski, Adrian Klimek, Adrian Ostręga.