Skip to main content

Połączona drużyna młodzików U-13 i U-12 gościła w Tarnowie zespół TS Wisła Kraków oraz Okocimski Brzesko.


Każda z drużyn rozegrała dwa 40-minutowe spotkania. W najbliższych dniach Jaskółki zagrają jeszcze z Polonią Warszawa i Nadziejami Mielec, a już w piątek i sobotę rozpoczną zmagania w II małopolskiej lidze młodzików oraz 1 lidze tarnowskiej.

Okiem Trenera – Sebastian Greń: ,,Do trójmeczu przystąpiliśmy w składzie, z którego większość chłopców z rocznika 2011 występować będzie na poziomie I ligi tarnowskiej. Było to dla nich bardzo dobre przetarcie przed meczami ligowymi, w których to mierzyć będą się m.in. właśnie z Okocimskim, który w całości złożony jest z zawodników rocznika 2010. W obu meczach część zawodników zagrała na nietypowych dla siebie pozycjach, a to na pewno korzystnie wpłynie na ich rozwój. Gra z Okocimskim wskazała elementy, które będziemy starali się poprawić. W meczu z Wisłą padło sporo ładnych bramek, co przyniosło chłopakom wiele radości”.

ZKS Unia Tarnów – TS Wisła Kraków 6:1

ZKS Unia Tarnów – Okocimski Brzesko 1:4

Skład ZKS Unia Tarnów: Seweryn Jankowski, Jonasz Miśkowicz, Emanuel Grzywiński, Jakub Kolak, Ksawery Trancygier, Filip Rzepka, Filip Grzenia, Yaraslau Bushkou, Nikodem Morawiec, Hubert Król, Artur Bondar, Maksymilian Poręba, Karol Rybski, Nataniel Fasula.