Skip to main content

Remisem 1-1 zakończyło się spotkanie w II małopolskiej lidze młodzików pomiędzy Unią Tarnów a AP Champions Brzesko.


Był to 6 mecz ligowy z rzędu bez porażki, a w 12 spotkaniach tego sezonu drużyna Unii Tarnów została pokonana tylko dwa razy. Zespół Jaskółek wyszedł na prowadzenie już w 1 minucie spotkania, jednak gospodarze zdołali wyrównać tuż przed przerwą. W końcówce spotkania Tarnowianie nie wykorzystali jeszcze kilku świetnych okazji do zdobycia zwycięskiej bramki, tym samym mecz zakończył się podziałem punktów.

Okiem trenera – Sebastian Greń: ,,Z bardzo dużym niedosytem zakończyliśmy spotkanie z zespołem z Brzeska. Wypracowaliśmy znacznie więcej okazji, które powinny zostać zamienione na gole, a w ostatnich 5 minutach gospodarze 4-krotnie wybijali piłkę praktycznie z linii bramkowej. Naszym rywalom zależało na wygranej, by mieć szansę na zakończenie sezonu na 1 miejscu w lidze, jednak to my pokazaliśmy w obu spotkaniach, że możemy rywalizować z każdym o zwycięstwo. Champions ograniczył się do rzutów rożnych oraz strzałów z dystansu, które okazały się dość groźne. W tym sezonie rozegraliśmy do tej pory 12 meczów, z czego musieliśmy uznać wyższość rywala jedynie w dwóch starciach. Mecze, które zakończyły się podziałem punktów odebrały nam szansę na walkę o najwyższe cele w tym sezonie, jednak postawa zawodników na boisku pokazuje, że mają ku temu umiejętności i zaprocentuje to na pewno w przyszłości.

Champions Brzesko – Unia Tarnów 1:1 (1:1)

Bramki: Emanuel Grzywiński (as. Filip Rzepka)

Skład ZKS Unia Tarnów: Filip Rzepka, Ksawery Trancygier, Filip Grzenia, Tymon Piwowarczyk, Emanuel Grzywiński, Karol Wantuch, Michał Imioło,  Jakub Łabno, Jonasz Miśkowicz, Jakub Kolak, Seweryn Jankowski, Aleksander Krużel, Markus Partyka-Zalewski.