Skip to main content

Drużyna młodzików w lidze małopolskiej podejmowała u siebie Tarnovię Tarnów. Spotkanie toczyło się w dobrym tempie i zakończyło się wygraną Jaskółek 3:1, choć w pierwszej połowie jedyna bramka padła dla zespołu gości. Duża liczba strzałów i wykreowanych sytuacji, pozwoliła jednak tarnowskiej Unii odwrócić losy spotkania.


Okiem trenera – Sebastian Greń: ,,Jestem zadowolony, że zgodnie z przewidywaniami, także w drugim naszym starciu, drużyna Tarnovii wystąpiła w swoim pierwszym, najmocniejszym składzie, grającym na co dzień w I małopolskiej lidze młodzika, bo spotkanie mogło stać na dobrym i dość wyrównanym poziomie, choć uważam, że zaprezentowaliśmy się jednak lepiej piłkarsko, a efektem tego są trzy zdobyte bramki. Mecz z drugą grupą naszych rywali, która w innych meczach gra właśnie tym młodszym rocznikiem, nie miałby większego sensu pod  względem szkoleniowym, patrząc na wyniki jakie odnotowali z najmocniejszymi zespołami w lidze, a chcemy mierzyć się z najlepszymi, bo takie mecze wpływają najbardziej na rozwój zawodników. Cieszy determinacja z jaką moi zawodnicy dążyli do odwrócenia niekorzystnego rezultatu, gdyż straciliśmy bramkę już w pierwszej minucie meczu, przy próbie wyprowadzenia piłki od własnej bramki. Takie ryzyko jest jednak wkalkulowane w grę i jesteśmy świadomi swoich mocnych stron, które i tym razem pozwoliły nam stworzyć dużą liczbę okazji do zdobycia bramek, przy dużo mniejszym zagrożeniu pod naszą bramką. Gratuluję chłopcom dobrej organizacji gry w defensywie i kreatywnej gry, będąc w posiadaniu piłki.”

Unia Tarnów – Tarnovia Tarnów 3:1 (0:1)

bramki:

Filip Grzenia

Jakub Kolak

Adrian Klimek

Skład ZKS Unia Tarnów: Miłosz Michałek, Filip Rzeka, Jakub Kolak, Jan Tylko, Adrian Klimek, Filip Grzenia, Karol Rybski, Adrian Ostręga, Hubert Włodarczyk, Maksymilian Miłkowski, Filip Sterna, Bartłomiej Witek, Maksymilian Siemaszko.

🔹🔹🔹🔹🔹
Głównym Partnerem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów jest firma Grupa Azoty. Akademia Unia Tarnów realizuje program wsparcia szkolenia tarnowskich piłkarzy #GrupaAzotyProJuniorSystem